Ognisko Misyjne

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Ognisko MisyjneOgnisko misyjne istnieje w Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim od 2002 roku. Zostało założone prze naszą rodaczkę s. Renatę Lal Franciszkankę Misjonarkę Maryi. Do należy 15 uczniów z klas III - IV, którymi opiekuje się pani Stanisława Szpinda. Celem i zadaniem ogniska jest zapoznanie z problemami dzieci z krajów misyjnych oraz pomoc misjom poprzez codzienną modlitwę za dzieci świata oraz misjonarzy, ofiarowywanie Bogu w tych intencjach swoich wysiłków, cierpień, trudności itp., składanie drobnych ofiar a także włączenie się w życie szkoły i parafii.

Na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych mali misjonarze modlą się w intencji misji, zapoznają się z życiem i pracą misjonarzy oraz swoich rówieśników z dalekich stron świata. Starają się wspierać misje poprzez organizowanie akcji mających na celu zbiórkę pieniędzy na potrzeby misji.

Co roku odbywa się na terenie szkoły w tygodniu misyjnym loteria fantowa, w okresie Bożego Narodzenia organizujemy kolędowanie misyjne oraz sprzedaż kartek świątecznych. Włączamy się także w życie parafii.

W okresie trzyletniej działalności przekazaliśmy do Sekretariatu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci w Warszawie około 10 tysięcy złotych.

Pani Stanisława Szpinda