Poświęcenie ołtarza św. Antoniego i budynku dla Caritas

?w. AntoniW sobotę, 30 października w Józefowie odbyła się uroczystość poświęcenia odnowionego ołtarza bocznego św. Antoniego oraz budynku socjalnego z magazynem dla Caritas. Uroczystości przewodniczy? ks. bp Wacław Depo, który przed Mszą świętą dokonał najpierw poświęcenia wspomnianego budynku socjalnego.

Wyremontowany ołtarz św. Antoniego pochodzi dawnego drewnianego kościoła zbudowanego w latach 1723-1728. Prace konserwatorskie trwały prawie rok, natomiast budynek gospodarczy został wyremontowany w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Caritas w Józefowie to jedna z najprężniej działających tego typu placówek w naszej diecezji. Od lat pomaga potrzebującym parafianom, a w tym roku wypoczywały tu matki z dziećmi, które dotknęła powódź. Z powodu choroby w uroczystości nie wzięła udziału prezes Caritasu w Józefowie Bronisława Momot

Red. Paweł Grzegórzko
Źródło: Katolickie Radio Zamość