Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 18 maja  w naszej parafii, 65 dzieci klas II ze szkół podstawowych w Józefowie, Majdanie Nepryskim i Stanisławowie, po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa w Komunii świętej. Dwa dni wcześniej dzieci odbyły swoją pierwsza spowiedź.

Dzień pierwszej komunii św. to dzień wyjątkowy, niepowtarzalny. Zapada w pamięci człowieka do końca życia. Uroczystość rozpoczęła się na placu kościelnym o godz. 11.00 błogosławieństwem dzieci, udzielonym przez kapłanów, następnie przez rodziców, chrzestnych oraz babcie i dziadków. Po zakończeniu pierwszej części dzieci wraz z rodzinami w procesji przeszły do kościoła na przeżywanie najważniejszej części  całej uroczystości – Mszy św. Eucharystii  przewodniczył ks. proboszcz Zenon Mrugała. Koncelebrował również nasz rodak, ks. Marcin Gontarz, pallotyn z Krakowa. Razem z dziećmi modliły się również ich Panie Wychowawczynie. Pierwszą komunię św. dzieci przyjęły pod dwiema postaciami.

W roku bieżącym,  radość  Dnia  pierwszej komunii św. przeniesiona zostanie także na dzień 26 lipca, kiedy w naszej parafii gościł będziemy ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Ks. biskup udzieli dzieciom pierwszokomunijnym specjalnego błogosławieństwa i  wręczy im różańce.

Uroczystość pierwszej Komunii to  święto nie tylko dzieci i ich rodzin. To święto dla każdego wierzącego. Przypominamy sobie dzień swojej pierwszej komunii św. ….i zadziwiamy się nad tą niezwykłą bliskości Jezusa obecnego w Eucharystii….Maleńki Gościu mój biały
Przyszedłeś do serca mego,
By mi się oddać cały.
Tulę Cię mocno do niego.

Świat Cie ogarnąć nie może,
Ty do mnie przychodzisz, Boże.
Stajesz się, Jezu, tak mały,
Maleńki Gościu mój biały.

Kocham Cię, Jezu, mój Panie….


Ks. Bogdan Jaworowski

 

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony