Pożegnanie księdza Bogdana

W miniony poniedziałek ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji dokonał zmiany personalnej w naszej parafii. Z funkcji wikariusza zwolniony został ksiądz Bogdan Jaworowski.

Pragniemy wyrazić wdzięczność ks. Bogdanowi za 9 letnią pracę kapłańską w naszej parafii. Wniósł wiele ożywienia i ciekawych inicjatyw w życie naszej wspólnoty. Duchowo prowadził i rozwinął działalność Legionu Maryi. Zajmował się przygotowaniem dzieci do 1. Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Dbał o dekoracje okolicznościowe w naszym kościele. Część swego urlopu wakacyjnego poświęcał na organizacje pielgrzymek. Mało widoczną ale niezwykle istotną pracą było systematyczne prowadzenie ksiąg w kancelarii parafialnej. Katechizował najpierw młodzież w Liceum Ogólnokształcącym a następnie dzieci ze Szkół Podstawowych i Przedszkola. Aktywnie włączał się w pracę diecezjalnej Rady Kapłańskiej oraz wspólnoty dekanalnej. Ujmował nas swoją postawą i świadectwem życia kapłańskiego na co dzień.

Za to wszystko chcemy wyraził nasze serdeczne „Bóg zapłać”. Życzymy Księdzu wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego w dalszej pracy duszpasterskiej. Nieś dalej to dobro, którego tak wiele nam ofiarowałeś. Niech wspomnienie z pobytu w naszej parafii zawsze towarzyszy Księdzu na nowej placówce i kieruje w nasze józefowskie strony.

Ks. Bogdan decyzją ks. Biskupa będzie pracował jako wikariusz w parafii Mokrelipie.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony