Święta Bożego Narodzenia - życzenia2017


Bo?e Narodzenie Drodzy parafianie józefowscy i przybyli goście !

Dziś „ziemia ujrzała swego Zbawiciela”  - narodził się Jezus Chrystus – umiłowany Syn Boży, który stał się jednym z nas, aby  wypełnił zbawcze plany Boga Ojca względem każdego z nas. Wiara mówi nam, że to małe Dziecię, owinięte w pieluszki i złożone na sianie w pasterskim żłobie jest Synem Bożym. On przyszedł na świat, aby ukazał nam prawdziwe oblicze Boga – miłosiernego Ojca. Dziś Bóg przemówił do nas przez swego Syna, Jezusa Chrystusa.   „Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie. Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo. Narodziłem się  W STAJNI, abyś ty mógł uświęcać każde miejsce. Narodziłem się BEZSILNY, abyś ty nigdy się  mnie nie lękał. Narodziłem się Z MIŁOŚCI, abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość. Narodziłem się W NOCY, abyś ty uwierzył, iż mógł rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością. Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg, abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą. Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK, abyś ty mógł się stać synem Bożym. Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU, abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności. Narodziłem się W PROSTOCIE, abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany. Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU, mówi Bóg, aby wszystkich ludzi zaprowadził do domu Ojca. (Lambert Noben „Orędzie z Groty Betlejemskiej”).

Jezus stał się człowiekiem, aby wszystko, co ludzkie mogło okazać się święte: praca i zmęczenie, ludzka miłość, samotność, cierpienie…

Dzieląc się  radością z Narodzenia Pana pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim parafianom i przybyłym gościom. Naszą szczególną pamięcią obejmujemy wszystkich przebywających poza granicami parafii i Ojczyzny.
Niech światło, promieniujące z Betlejem pomoże nam  dostrzec to, co najważniejsze, niech  rozświetli mroki naszych ciemności.  Niech Boże Narodzenie dokona się w nas i w naszych domach i niech trwa nieprzerwanie w kolejnym,  Nowym, 2019 Roku.


Szczęść Boże!
Duszpasterze Parafii w Józefowie.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony