Rocznica odejścia Jana Pawła II


Jan Pawe? II

W sercach nas wszystkich na zawsze zapisała się postać Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II. Z łaski bożej mieliśmy to szczęście, że przez znaczną część życia każdy z nas żył w blasku jego pontyfikatu. Niewątpliwie ten czas ukształtował nasze serca, sumienie i ludzką wrażliwość na wiele lat i pokoleń. Łaski które możemy wyjednać u Boga przez Jego pośrednictwo są żywymi znakami obecności przed Stwórcą naszego Ojca Świętego. Nic zatem dziwnego że wszystkie rocznice związane z życiem Jana Pawła II zawsze przyciągają wielu wiernych i poruszają naszymi sercami.

Przed czterema laty odszedł On do Pana. Wierni naszej parafii licznie włączyli się w uroczystości pamiętającej ten czas „wielkiego zatrzymania nad tajemnicą życia wiecznego”.

W naszym kościele o godz. 18.00 miała miejsce  Msza św. w intencji o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Po Mszy św.Jan Pawe? II modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia przed relikwiami św. Siostry Faustyny. O godz. 20.30 przeszliśmy Drogą Krzyżową ze świecami ulicami naszego miasta. W jej oprawę aktywnie włączyły się dzieci ze scholi „Nadzieja” poprzedzając poszczególne stacje odpowiednimi pieśniami.  Godzina 21.37 była czasem modlitwy o beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II.  Następnie miała miejsce projekcja filmu o Janie Pawle II pt. ”Droga do Domu Ojca” oraz pantomima w wykonaniu młodzieży. Całość zakończyła modlitwa Apelem  Maryjnym.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony