Poparcie dla Benedykta XVI

Papie? Benedykt XVIZachęcamy do udziału w internetowej akcji poparcia dla Papieża Benedykta XVI.

Podpisy można składać do 20 maja.

Akcja solidarności z papieżem powstała w Austrii z inicjatywy katolickiego portalu „Kath.net” po zakończeniu podróży apostolskiej Benedykta XVI do Afryki. Wkrótce potem zaczęły powstawać jej kolejne wersje językowe - w tym angielska, polska, portugalska, włoska, hiszpańska, francuska, litewska, łotewska, czeska, rumuńska, rosyjska i ukraińska.

Autorzy deklaracji stwierdzają w niej, że są poruszeni bezkompromisowym atakiem medialnym na papieża Benedykta XVI związanym z jego pielgrzymką do Afryki, dlatego czują się zobowiązani do zaznaczenia swojej osobistej solidarności z Ojcem Świętym i jego nauczaniem. My, niżej podpisani deklarujemy naszą pełną solidarność z Ojcem Świętym Benedyktem XVI oraz jego nauczaniem. Zdecydowanie sprzeciwiamy się niepohamowanym atakom w mediach na osobę Ojca Świętego w kontekście Jego pielgrzymki do Afryki. Kilka słów prawdy stało się pretekstem do kolejnej próby podważania nauczania Kościoła katolickiego, a szczególnie encykliki 'Humanae vitae' - brzmi deklaracja.
poparcie dla Papie?a
„Nie możemy pozwolić, aby marginalizowano i poniżano zarówno osobą papieża Benedykta XVI, jak i przekazywaną przez Kościół katolicki prawdę na temat przekazywania ludzkiego życia” – czytamy w deklaracji
Lista osób, które podpisały deklarację, zostanie przekazana Benedyktowi XVI po 20 maja br.

Źródło: http://ekai.p

poparcie dla Papie?a