Pielgrzymka dziękczynna dzieci klas II

Matka Boska Cz?stochowskaW dniach od 2 do 3 czerwca grupa sześćdziesięciu dzieci klas drugich uczestniczyła w pielgrzymce dziękczynnej po Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę. Wraz z rodzicami i opiekunami cała pielgrzymka liczyła prawie sto osób. Dla większości była to pierwsza pielgrzymka do naszego Narodowego Sanktuarium. Dzieci uczestniczyły w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich, zwiedzały tamtejsze muzea polskiej kultury i religijności: Muzeum 600 – lecia, Skarbiec, Arsenał. Niewątpliwie osobliwym przeżyciem dla każdego było wejście na wieże klasztorną z której można podziwiać wspaniałą panoramę całej Częstochowy.

Jednak najważniejszym momentem całego pielgrzymkowego dziękczynienia była Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Dzieci ubrane w alby komunijne z całego swojego serca modliły się do Boga dziękując za dar Pierwszej Komunii i prosząc o potrzebne łaski na całe swoje życie.

Niewątpliwie cały ten pielgrzymkowy czas na długo zostanie w pamięci młodych uczestników i ich  opiekunów.