T Y D Z I E Ń   W Y C H O W A N I A

Parafia Rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

15 – 22 WRZEŚNIA 2019

„Zamieszkać razem z Jezusem”

NIEDZIELA – 15 września 2019

11.00 – Msza Święta Rodzinna – rozpoczęcie Tygodnia Wychowania

PONIEDZIAŁEK – 16 września 2019

18.00 – Msza Św.  dla Przedszkola i uczniów kl. 0, I, II Szkół Podstawowych. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

WTOREK – 17 września 2019

18.00 – Msza św. dla uczniów kl. III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dotyczące przygotowania do 1. komunii św.

ŚRODA – 18 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów kl. IV, V Szkół Podstawowych
18.00 – Msza Św. z udziałem uczniów

CZWARTEK – 19 września 2019

17.30 – spowiedź św. dla uczniów klas VI, VII, VIII Szkół Podstawowych
18.00 - Msza Św. z udziałem uczniów, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą  klas
VI i VII na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

III Niedziela Adwentu 14.12.2015 r.

1.      Dzi? obchodzimy niedziel? rado?ci "Gaudete", bo Pan jest blisko. Rozpoczynaj? si? Kwartalne Dni Modlitw o ?ycie chrze?cija?skie rodzin. Po sumie zebranie Legionu Maryi - auksyliatorów w sali parafialnej. Wieczorem o godz. 19.00 w sali parafialnej odb?dzie si? spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Cz?owieka.

2.      Dzisiaj i w przysz?? niedziel? Wolontariusze Caritas Parafii  rozprowadzaj? stroiki i ozdoby ?wi?teczne. Pozyskane ?rodki, b?d? przeznaczone na cele charytatywne. Natomiast  m?odzie? oazowa z naszej parafii po ka?dej Mszy ?w.  rozprowadza sianko na stó? wigilijny. Z?o?one ofiary za sianko b?d? przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla m?odzie?y Ruchu ?wiat?o-?ycie z naszej parafii. Gor?co zach?camy do zakupu stroików, ozdób i sianka.

3.      We wtorek, 16 grudnia rozpoczynamy Nowenn? do Dzieci?tka Jezus, która b?dzie odprawiana codziennie o godz. 16.45.

4.      W przysz?? niedziel?, 21 grudnia o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza ?w. w intencji Cz?onków Apostolstwa Dobrej ?mierci i ich rodzin. Na Mszy ?w. o godz. 11.00 zostan? po?wi?cone i rozdane medaliki Matki Bo?ej dzieciom przygotowuj?cym si? do                       1. Komunii ?wi?tej. Po Mszy ?w. spotkanie z rodzicami tych dzieci.

5.      W ko?ciele przy stoliku z pras? mo?emy nabywa? ?wiece Caritas-Wigilijne Dzie?o Pomocy Dzieciom.

6.      W zakrystii  przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w domach, w przysz?y poniedzia?ek, 22 grudnia od godz. 8.30.

7.      Podobnie, jak w roku ubieg?ym w Wigili? Bo?ego Narodzenia, 24 grudnia o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza ?w. zbiorowa za naszych zmar?ych. Imiona i nazwiska zmar?ych prosimy zapisa? na kartce i wrzuci? do puszek ustawionych na dwóch bocznych o?tarzach. Niech pami?? o zmar?ych w tym dniu b?dzie naszym ?wi?tecznym darem.

8.      Pragniemy wyrazi? podzi?kowanie nauczycielom i dyrekcjom szkó? z terenu naszej parafii za pomoc w dopilnowaniu dzieci i m?odzie?y podczas adwentowych spotka? katechetycznych z Ojcem Rekolekcjonist? przygotowuj?cych do ?wi?t Narodzenia Pa?skiego. Dzi?kujemy równie? w?adzom samorz?dowym za organizacj? przewozów autokarowych w tych dniach.

9.      Mieszka?com ul. 29 Marca dzi?kujemy za pomoc w sprz?taniu ko?cio?a. By?y 4  osoby.

10.  W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Maryjny w cenie 5 z?.

11.  Zmar?a ?.p. +Honorata Oko? ze Smólska Ma?ego, ostatnio zamieszka?a w Józefowie. Pogrzeb dzisiaj w par. ?w. Marii Magdaleny w Bi?goraju o godz. 14.00. Zmar? ?.p. +Tadeusz Miciuk z ul. Bi?gorajskiej. Pogrzeb jutro, 15 grudnia o godz. 14.00 wyprowadzenie z domu. Wieczne odpoczywanie...

Z A P O W I E DZ I  P R Z E D ? L U B N E

- Krzysztof Pi?tak, kaw. z Józefowa, par. tutejszej i Joanna Wieczorek, panna z Sieradza, par. tamtejszej - zapowied? I.