XXXI Niedziela zwykła 05.11.2017

XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2017r.


1.    Dzisiaj 1. niedziela miesiąca.  Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu październiku. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.


2.    Przez cały  listopadzie po Mszy św. wieczorowej jest odmawiany różaniec z odczytywaniem kart wypominkowych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są dodatkowe kartki wypominkowe.


3.    W czwartek, 09 listopada Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest „Matką i Głową” wszystkich kościołów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.


4.    W sobotę, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w konkursie różańcowym.  Po Mszy św. przemarsz delegacji i złożenie wieńców przy Pomniku na Rynku, a następnie akademia okolicznościowa w sali Kameralnej MOK. W tym dniu tak ważnym dla Polaków nie zapomnijmy wywiesić biało-czerwonej flagi na naszych domach. W Stanisławowie o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.


5.    W przyszłą niedzielę, 12 listopada 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym-  „Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.


6.    Mieszkańcom ul.Biłgorajskiej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby.


7.    W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe rolników w cenie 26 zł oraz kalendarze ścienne Maryjne - w cenie 5 zł. Zachęcamy do lektury tygodnika Katolickiego "Niedziela".


8.    W ubiegłym tygodniu została przeprowadzona kwesta na naszym cmentarzu grzebalnym na renowację nagrobków zabytkowych. Dziękujemy członkom Rady Duszpastersko – Ekonomicznej naszej parafii, nauczycielom ze Szkół w Józefowie i Majdanie Nepryskim oraz wolontariuszom. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również miejscowej Policji za zabezpieczenie trasy procesji.


9.    Terenowe Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tarnogrodzie zaprasza na dwudniową, autokarową pielgrzymkę do sanktuariów w Gietrzwałdzie i w Toruniu na uroczystość 26 rocznicy powstania Radia Maryja w dniach 01 – 02 grudnia 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


10.    Ofiary na kościół –   bezim. z Hamerni,   bezim. z Potoka – Senderek, „Bóg zapłać”.


11.    Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Katarzyna Skrzyńska, panna z Górnik, par. tutejszej i Łukasz Kukiełka, kaw.  z Aleksandrowa, par. MB Nieustającej Pomocy – zapowiedź I.
- Sebastian Mazur, kaw. z Samsonówki, par. tutejszej i Sabina Bielak, panna z Biłgoraja, par. Chrystusa Króla – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony