XXXIII Niedziela Zwykła –19.11.2017r.

XXXIII Niedziela Zwykła –19.11.2017r.1.     W dzisiejszą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi po raz pierwszy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Dzisiaj o godz. 14.30 spotkanie Katolickiego Przymierza Mężczyzn. Bliższe informacje u ks. Marcina.  Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej. Trwa Nowenna przygotowująca do odnowienia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Jest ona odprawiana pół godz. przed wieczorową Mszą św. Dzisiaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbywają się Ogólnopolskie Obchody Rocznicy Proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.


2.    W piątek, 24 listopada o godz. 17.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Do poświęcenia można przynieść wodę, sól i olej. Z tej racji nabożeństwo wypominkowe  będzie odprawione o godz. 16.30!


3.    W sobotę, 25 listopada w Stanisławowie o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wspominkowe.


4.    W przyszłą niedzielę, 26 listopada Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na każdej Mszy św. Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu kończy się rok duszpasterski, zwany liturgicznym.  Taca na WSD.


5.    W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne Maryjne w cenie 5 zł i książkowe rolników w cenie 26 zł.


6.    Ofiara na kościół: bezim. z Majdanu Nepryskiego serdeczne „Bóg zapłać”.

7.    Mieszkańcom ul. Biłgorajskiej dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 2  osoby. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Targowej.


8.    Dziękujemy parafianom, p. kościelnemu, którzy wczoraj, jak również w  piątek pomagali grabić liście na placu przykościelnym. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu plac przykościelny wygląda czysto i pięknie, przez co budzi zachwyt i podziw wśród odwiedzających naszą parafię gości i turystów. Staramy się, aby podczas lata trawa była zawsze wykoszona i tym samym zdobiła otoczenie kościoła. Wyrażamy wdzięczność p. Adamowi Naklickiemu z Borowiny oraz p. Mariuszowi Naklickiemu, jego firmie i pracownikom tej firmy za pomoc w wywiezieniu liści. Niech Pan Bóg udziela swego błogosławieństwa wszystkim, którzy aktywnie udzielają się przy pracach na rzecz naszego kościoła i naszej parafii. Bóg zapłać.


9.    Modlitwa.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony