CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA XXXIV Niedziela Zwykła –26.11.2017r.

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
XXXIV Niedziela Zwykła –26.11.2017r.

1.    Dzisiaj  ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Jest to jednocześnie dzień dorocznego święta Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na każdej Mszy św.  Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Taca na WSD.

2.    Jutro przypada wspomnienie NMP od Cudownego Medalika. Na bocznych ołtarzach wyłożone są cudowne medaliki przeznaczone dla tych, którzy chcą je nosić.

3.    W  czwartek  kończy się miesiąc listopad,  a tym samym nabożeństwa wspominkowe za naszych zmarłych.

4.    W tym tygodniu 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 20.00. Od godz. 19.00 modlitwa uwielbienia.

5.    W przyszłą niedzielę, 03 grudnia rozpoczynamy Adwent – czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznie się nowy rok liturgiczny.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu listopadzie. We wszystkie niedziele Adwentu, w środy i soboty przed Roratami oraz w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Po tej Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną. Prosimy wszystkich Państwa Radnych o przybycie. Po zakończonym spotkaniu Radni pobiorą opłatki, które będą dostarczane do domów naszych parafian. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do  I Komunii św. i ich rodziców.

6.    Od jutra będziemy mogli nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt świecy 5 zł, a każda złotówka więcej pozostanie na cele charytatywne w naszej parafii.

7.    Mieszkańcom ul. Targowej dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby.

8.    Dziękujemy p. Januszowi Rybakowi za ufundowanie podwaliny na próg w drzwiach kościoła, a p. Rafałowi Zaśko za montaż.

9.    Ofiary na kościół – bezim. z ul. Popławskiego „Bóg zapłać”.

10.    Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela".

11.    Z uwagi na to, że w 2018r. przypada setna rocznica odzyskania Niepodległości Burmistrz Józefowa p. Roman Dziura i Przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie      p. Jerzy Hajduk zwracają się z prośbą do parafian o wsparcie dwóch inicjatyw dotyczących nadania jednej z ulic nazwy: Aleja 100 – lecia Odzyskania Niepodległości oraz nazwy rynkowi w Józefowie Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.   Prosimy parafian o:
1/ zgłoszenia propozycji dróg do uhonorowania nazwą Aleja 100-lecia Odzyskania Niepodległości – można zgłaszać do ewentualnej zmiany również nazwy ulic już istniejących;
2/ udzielenie pomocy przy odzyskaniu tablicy pamiątkowej Józefa Piłsudskiego, która była częścią pomnika stojącego na rynku w Józefowie. Zgłoszenia, bądź propozycje będą przyjmowane do końca roku.

12.    Modlitwa.