I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2017r.

1.    Dzisiaj rozpoczynamy Adwent- czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się Nowy Rok Duszpasterski, któremu  towarzyszyć będzie myśl przewodnia: ”Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.   We wszystkie niedziele Adwentu, w środy i soboty przed Roratami oraz w czasie rekolekcji adwentowych o godz. 6.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Po tej Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Radą Duszpastersko-Ekonomiczną. Po zakończonym spotkaniu Radni pobiorą opłatki, które będą dostarczane do domów naszych parafian. Ofiary pieniężne złożone z racji opłatków będą przeznaczone na prace konserwatorsko-restauratorskie elewacji zewnętrznych naszego kościoła, które rozpoczną się na wiosnę w przyszłym roku. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2.    W środę, 06 grudnia, rozpoczęcie rekolekcji adwentowych. /odczytać program/.  Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie kościoła  i dostępny na stronie internetowej parafii.

3.    W piątek, 08 grudnia  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.   Dzień odpustu w naszej parafii, spowiedź św. i zakończenie rekolekcji adwentowych. O godz.11.30 Msza św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej i ich rodzin.

4.    Przypominamy dzieciom i rodzicom, że w środę, 06 grudnia, we wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja przybędzie do nas św. Mikołaj. Powitamy go o godz. 16.00  w naszym kościele. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu prezentów św. Mikołajowi.

5.    Możemy  nabywać świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom-na stoliku z prasą. Koszt  świecy – 5 zł, a każda złotówka więcej pozostanie na cele charytatywne w naszej parafii.

6.    Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

7.    W przyszłą niedzielę, 10 grudnia  dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na "Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie".

8.    Ofiary na kościół:   bezim. z ul. Nowej, „Bóg zapłać”.

9.    Mieszkańcom ul. Targowej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Źródlanej.

10.    Dziękujemy kwiaciarni „Kwiatki u Beatki”  za wykonanie wieńca adwentowego.

11.    Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela".

12.    Caritas Parafii informuje, że włącza się do ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam”. Wolontariusze naszego Caritas będą zbierać żywność w sklepach w Józefowie w dniach 08 i 09 grudnia /piątek, sobota/. Zebrana żywność będzie przekazana osobom najbardziej potrzebującym z terenu naszej parafii. Jak zawsze liczymy na wielkoduszność naszych parafian i z góry dziękujemy za pomoc.

13.    Modlitwa.