II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017r.

II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017r.1. Dzisiaj  zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspomagających w sali parafialnej.
O godz. 14.30 spotkanie Katolickiego Przymierza Mężczyzn imieniem Bogdana Jańskiego Bracia Zmartwychwstania. Bliższe informacje u ks. Marcina.


2. W sobotę, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która będzie odprawiana codziennie o godz. 16.45.


3. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia  młodzież oazowa z naszej parafii po każdej Mszy św.  będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary za sianko będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży Ruchu Światło-Życie z naszej parafii. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.


4. Na stolikach za ławkami możemy nabywać świecę Caritas-Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.


5. Mieszkańcom ul. Źródlanej dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób.


6. Ofiary na kościół: p. Maria Gmyz z Majdanu Nepryskiego, bezim.z ul. Górniczej, bezim.  „Bóg zapłać”.


7. Pragniemy wyrazić podziękowanie nauczycielom i dyrekcjom szkół z terenu naszej parafii za pomoc w dopilnowaniu dzieci i młodzieży podczas adwentowych spotkań katechetycznych z Ojcem Rekolekcjonistą przygotowujących do świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy również władzom samorządowym za organizację przewozów autokarowych w tych dniach.


8. W ubiegłą niedzielę odbyło się  spotkanie Rady Duszpastersko-Ekonomicznej naszej parafii. Państwo Radni pobrali opłatki, które są dostarczane do naszych rodzin. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace konserwatorsko - restauratorskie zewnętrznej elewacji i innych detali architektonicznych kościoła.  Państwo Radni podjęli również decyzję o przeniesieniu toalety znajdującej się przy parkingu do budynku plebanii przy sali parafialnej. W związku z tym od przyszłej niedzieli dotychczasowa toaleta zostanie zamknięta, a przy sali parafialnej będzie udostępniona w godzinach odprawianych nabożeństw.


9. Modlitwa.  

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony