III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017r.

III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017r.1.    Dziś obchodzimy Niedzielę Radości "Gaudete", bo Pan jest blisko. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.  Po Mszy św. wieczorowej w sali parafialnej odbędzie się spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dzisiaj Młodzież oazowa z naszej parafii po każdej Mszy św.  rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary za sianko będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży Ruchu Światło-Życie z naszej parafii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
2.    W dniu dzisiejszym  Wolontariusze Caritas Parafii  rozprowadzają świece i ozdoby świąteczne na placu przykościelnym. Wszystkie prace zostały przekazane przez Miejską Bibliotekę, która zorganizowała konkurs bożonarodzeniowy. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz pracownikom biblioteki  składamy gorące podziękowania. Pozyskane środki, będą przeznaczone na cele charytatywne.


3.    Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, która jest odprawiana codziennie o godz. 16.45.


4.    W zakrystii  przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w domach przed świętami Bożego Narodzenia we wtorek, 19 grudnia od godz. 8.30.


5.    W przyszłą niedzielę, 24 grudnia o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. Podobnie jak w latach ubiegłych w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00 zostanie odprawiona też  Msza św. zbiorowa za naszych zmarłych. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy zapisać na kartce i wrzucić do puszki ustawionej w zakrystii. Niech pamięć o zmarłych w tym dniu będzie naszym świątecznym darem.


6.    W przyszłą niedzielę IV Niedziela adwentu i Wigilia. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Pasterka o północy, 20 minut przed Pasterką nowenna do Bożego Narodzenia. W Stanisławowie Pasterka również o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.


7.    Mieszkańcom ul. Źródlanej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób. Zwracamy się z prośbą, aby w tym tygodniu posprzątać kościół w środę, 20 grudnia    o godz. 9.00.


8.    Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela”. W aktualnym numerze „Tajemnice Jasnej Góry” znajdziemy m.in. artykuły dotyczące Brata Alberta, jubileuszu 100- lecia KUL w 2018r., a także pasterski głos bp Mariana Rojka: O Betlejemskim świetle, spotkanie z Lubelskim Kuratorem Oświaty. Do dzisiejszego numeru dołączone są gratis dwa serduszka odblaskowe, przydatne podczas spaceru po zmroku.


9.    Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony