IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017r.1.    Dzisiaj IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Po południu nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Pasterka  o północy, 20 minut przed Pasterką nowenna do Bożego Narodzenia. W Stanisławowie Pasterka również o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Dzisiaj Młodzież oazowa  po każdej Mszy św.  rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary za sianko będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży Ruchu Światło-Życie z naszej parafii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
2.Jutro, 25 grudnia obchodzimy Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00.
W Stanisławowie o godz. 11.00.


3.We wtorek, 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W Stanisławowie
o godz. 11.00. Taca na kapłański fundusz zdrowotny. Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa.


4.W środę, 27 grudnia wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Będziemy mogli też przynieść i poświęcić wino w kościele.   O godz. 17.00  będziemy gościli chór z Tarnopola na Ukrainie, który uświetni Mszę św. i wykona kilka kolęd.


5.W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, Święto Świętej Rodziny z Nazaretu oraz zakończenie Roku Pańskiego 2017. O godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku. Za udział w tym Nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.


6.Dziękujemy mieszkańcom ul. Źródlanej za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Słonecznej.


7.Zachęcamy do nabycia katolickiego tygodnika „Niedziela”, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.in. Prawdziwe życie papieża Franciszka, Brata Alberta portret własny, pasterski głos bp Mariana Rojka „Dlaczego mamy Boże Narodzenie”. Do świątecznego numeru dołączono płytę CD z kolędami w wykonaniu Arki Noego, kalendarz ze św. Janem Pawłem II, śpiewnik z kolędami.  Cena 10 zł.


8.Caritas Parafii wyraża gorącą wdzięczność Parafianom za ofiarowaną żywność podczas akcji "Tak,  pomagam",  która odbyła się 08 i 09 grudnia br. Dziękujemy  wolontariuszom  za aktywną pomoc przy zbieraniu produktów. Podczas akcji zgromadzono 266  kg żywności. Podarowana żywność trafiła dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.


9.Ofiary na kościół – bezim. z ul. Kościuszki, bezim. ze Stanisławowa, bezim. z ul. Słonecznej "Bóg zapłać". Pragniemy wyrazić wdzięczność Radzie Duszpastersko-Ekonomicznej, a także wolontariuszom za pomoc w rozprowadzeniu opłatków do naszych domów. Dziękujemy też parafianom za złożone przy tej okazji ofiary na kościół.


10.Zmarł śp. +Andrzej Ziomek z Józefowa. Pogrzeb we czwartek, 28 grudnia o godz. 13.00 – bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie …..
11.Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

-Krzysztof Techman, kaw. Medyni Łańcuckiej, par. Nawiedzenia NMP i Wioletta Kozak, panna z Hamerni, par. tutejszej- zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony