UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2017r.

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA   PAŃSKIEGO – 25.12.2017r.

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św.: godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.

2.Życzenia świąteczne nadesłali:
- Pasterze naszej diecezji
- Parlamentarzyści
- Starostwo w Biłgoraju
- Burmistrz Józefowa i Władze Samorządowe
- Placówki Oświatowe i Instytucje oraz Zakłady Pracy i Przedsiębiorstwa z terenu naszej parafii
- NZOZ "Nasze Zdrowie" w Józefowie
- Ośrodki Pomocy Społecznej w Józefowie i z terenu parafii
- Stowarzyszenia, Pensjonaty i Zakłady Pielęgnacyjno-Opiekuńcze z terenu naszej parafii
- Kapłani, Misjonarze, Siostry i Bracia Zakonni i  inni
- Parafianie zamieszkali poza parafią i miejscowi

3.Dziękujemy za pomoc w dekorowaniu kościoła: p. kościelnemu i p. Aleksandrowi Łazorczykowi,  Członkom Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Galilei z księżmi: ks. Tomaszem i ks. Marcinem,  kwiaciarni „Kwiatki u Beatki”, Nadleśnictwu Józefów jesteśmy wdzięczni za świerki ofiarowane do kościoła i p. Piotrowi Kuli za transport.  Dziękujemy również  p. Januszowi Nieściorowi za świerki z własnej plantacji.

4.Jutro, 26 grudnia przypada Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa. Taca na Kapłański Fundusz Zdrowotny.

5.W środę, 27 grudnia wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Na każdej Mszy św. błogosławienie  i udzielanie wina. Będziemy mogli też przynieść i poświęcić wino w kościele.

6.W najbliższą niedzielę, 31 grudnia  święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Porządek nabożeństw niedzielny. O godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Roku Pańskiego 2017.

7.Ministranci z naszej parafii będą kolędować na terenie Józefowa w dniu jutrzejszym oraz  w Uroczystość Trzech Króli, 06 stycznia 2018r.

8.Rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pragniemy przypomnieć, że wizyta duszpasterska nazywana też kolędą ma na celu spotkanie duszpasterza z rodziną, wspólną modlitwę w intencji rodziny połączoną z błogosławieństwem domu.

9.Planowana wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
- w środę, 27 grudnia od godz. 11.00 – Hamernia.
- w czwartek, 28 grudnia od godz. 8.30 –Borowina
od godz. 15.30 - ul. Nowa
- w piątek, 29 grudnia od godz. 8.30 - Majdan Nepryski /od Klina/
od godz. 15.30 - ul. Cicha
- w sobotę, 30 grudnia od godz. 8.30 - Majdan Nepryski /od Choin/
od godz. 15.30 – ul. Romanowskiego

10.Niech dzisiejsza zaduma nad Betlejem i tym, co się tam wydarzyło, skłoni nas do refleksji nad własnym życiem. Niech Święta Bożego Narodzenia upłyną na prawdziwym poszukiwaniu Boga, jak to czynili pasterze. Niech nasza radość znajdzie wyraz we wzajemnej życzliwości. Radujmy się więc, gdyż Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas. Naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego pokoju, miłości i radości.