NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 31.12.2017r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY  -  31.12.2017r.


1.    Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.    Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny. W dniu dzisiejszym  dzieci z Koła Misyjnego w Majdanie Nepryskim kolędować będą od godz. 14.00 w Majdanie Nepryskim. Zebrane ofiary będą przekazane dla misjonarza pochodzącego z naszej diecezji.


2.    Dzisiaj zakończenie Roku Pańskiego 2017. O godz. 17.00 Msza św. dzięk-błag. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.  Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.


3.    Jutro,  01 stycznia - Nowy Rok Pański  2018,  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Matki Odkupiciela – Głównej Patronki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny.


4.    Przez cały styczeń i luty, z wyjątkiem niedziel, świąt , 1.piątków i 1. sobót miesiąca Msze św. odprawiane będą tylko rano o godz. 7.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w tych miesiącach po Mszy św. porannej.


5.    W tym tygodniu przypada 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. w piątek   o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30.


6.    W sobotę, 06 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca na Krajowy Fundusz Misyjny. Z racji Uroczystości nie będzie wieczornej adoracji i modlitwy uwielbienia.


7.    W przyszłą niedzielę, 07 stycznia 1.niedziela miesiąca i Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia, ale śpiew kolęd i choinki zachowujemy tradycyjnie do dnia 02 lutego. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu grudniu.


8.     Mieszkańcom ul. Słonecznej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu w piątek, 05 stycznia po Mszy św. o godz. 9.30.


9.    Ofiary na kościół- bezim. z Hamerni, bezim. z ul. Sosnowej, bezim. z ul. Leśnej, bezim. z ul. Kościuszki,  "Bóg zapłać".


10.    Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”. W aktualnym numerze m.in. Papież Franciszek ogłosił heroiczność cnót kard. Stefana wyszyńskiego, św. Józef – ostoja Świętej Rodziny, czy 36.rocznica wprowadzenia stanu wojennego.


11.    Planowana wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
- wtorek, 02 stycznia od godz. 8.30 – Górniki Nowe
od godz. 15.30 –ul. Leśna    
- środa, 03 stycznia od godz. 8.30 – Długi Kąt Osada i Dom Pomocy Społecznej
od godz. 15.30 – ul. Armii Krajowej i ul. Źródlana
- czwartek, 04 stycznia od godz. 8.30 – Stanisławów              
- piątek, 05 stycznia – od godz. 11.00 - Szopowe i Górniki Stare  
- sobota, 06 stycznia – od godz. 15.00 - Bloki przy ul. Kościuszki


12.    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” naszym parafianom za ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby kościoła:
z Hamerni,  Borowiny,  ul. Nowej,  Majdanu Nepryskiego- Klin,  Majdanu Nepryskiego – Choin,  ul. Cichej i ul. Romanowskiego. Powyższe ofiary będą przeznaczone na prace konserwatorsko-restauratorskie elewacji zewnętrznej naszego kościoła.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony