Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2018r.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2018r.


1.    Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 18.30 spotkanie Katolickiego Przymierza Mężczyzn. Bliższe informacje u ks. Marcina.


2. W przyszłą  niedzielę, 14 stycznia przypada Dzień Migranta i Uchodźcy. Po sumie spotkanie opłatkowe członków Legionu Maryi, Rycerstwa Niepokalanej, Apostolstwa Dobrej Śmierci w sali parafialnej. Zapraszamy sympatyków.


3. Mieszkańcom ul. Słonecznej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.  Następne sprzątanie za dwa tygodnie. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Cichej i Romanowskiego.


4. Ofiara na kościół – bezim. z ul. Kościuszki  "Bóg zapłać".


5. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela”.  W aktualnym numerze znajdziemy m.in. takie artykuły jak: Anioł na trudne czasy, Rok św. Stanisława Kostki, Pasterski głos - o Bożym umiłowaniu, czy Nadzieja dla Syrii.


6. Planowana wizyta duszpasterska na bieżący tydzień:
- poniedziałek, 08 stycznia    od godz.   8.30 –  Siedliska-Tartak        
od  godz. 15.30 – ul. Przy Rynku
- wtorek, 09 stycznia             od godz.    8.30 - Długi Kąt Wieś    
od godz. 15.30 -  ul. Popławskiego i ul. Słoneczna
- środa, 10 stycznia -            od godz.   8.30 – ul. 29 Marca
od godz. 15.30 –  ul. Targowa i ul. Przemysłowa
- czwartek, 11 stycznia         od godz.    8.30 -  Potok-Senderki                                                     
od godz.  15.30 - ul. Sosnowa i ul. Bat. Chłopskich    
- piątek, 12 stycznia             od godz.    8.30 – Samsonówka
od godz. 15.30   - ul. Biłgorajska i ul. Zielona
- sobota, 13 stycznia           od godz.   8.30 - ul. Kościuszki /z obu stron/


7. Składamy serdeczne „ Bóg zapłać” naszym parafianom za ofiary na potrzeby kościoła złożone podczas kolędy z:  Górnik Nowych, ul. Leśnej,  Długiego Kąta Osada,  ul. Armii Krajowej,  ul. Źródlanej,  Stanisławowa,  Szopowego i Górnik Starych,  Bloków przy ul. Kościuszki. Powyższe ofiary będą przeznaczone na prace restauratorsko-renowacyjne elewacji zewnętrznej naszego kościoła, a ofiary ze Stanisławowa na kościół w Stanisławowie.

8. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie informuje, że: „Pieszy poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku”. W 2016r. na drogach Lubelszczyzny doszło do 1 263 wypadków, w których śmierć poniosło 178 osób, a 1 485 zostało rannych. Zginęło 44 pieszych.


9. Dzisiaj o godz. 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka sms-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.
10. Dzisiaj o godz. 14.00 pogrzeb śp. +Heleny Buczkowskiej z Majdanu Nepryskiego. Wieczne odpoczywanie...

Z A P O W I E D Z I         D U S Z P A S T E R S K I E

- Jarosław Szpinda, kaw. z Józefowa, par. tutejszej i Sabina Potocka, panna z Rudnika nad Sanem, par. Trójcy Św. – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony