VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018r.

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018r.1. Dzisiaj ostatnia niedziela karnawału. Rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Dziś Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących.  Po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspomagających w sali parafialnej. Po każdej Mszy św. młodzież oazowa naszej parafii rozprowadza ciasta, z których dochód będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

2. W najbliższą środę przypada Popielec i tym samym rozpocznie się Wielki Post. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.   Na każdej Mszy św. poświęcenie i posypanie głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych     i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki muszą być ograniczone co do ilości. Na stoliku z prasą wyłożona zostanie księga trzeźwości,  w której prosimy wpisywać swoje wielkopostne postanowienia.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św.

5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie. W Stanisławowie: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10.30.

6. W przyszłą niedzielę, 18 lutego  taca na WSD.

7. Mieszkańców ul. Zielonej prosimy o  pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę.

8. Ofiara na kościół – bezim. z ul. Kamiennej, „Bóg zapłać”.

9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”. W aktualnym numerze m.in. Lourdes – szpital Boga,  Dobro musi zwyciężyć czy Pasterski Głos – O działaniu Ducha Św.

10. Zmarł ś.p. +Jan Buczek z ul. Kościuszki. Pogrzeb w środę, 14 lutego o godz. 13.00 bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie…

11. Modlitwa.
Z A P O W I E D Z I P R Z E D Ś L U B N E

- Daniel Szponar, kaw. ze Stanisławowa, par. tutejszej i Katarzyna Ścibiorska, panna z Kolonii Gruszka Duża, par. św. Wojciecha i M.B. Różańcowej w Nieliszu – zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony