V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Paweł Słonopas, rezydent ze Zwierzyńca /program rekolekcji/.  Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.  Puszka na Katolickie Radio Zamość.

2. Dzisiaj, jutro, a także w przyszłą niedzielę - Palmową, Caritas Parafii  na placu przykościelnym rozprowadza  palmy i stroiki wielkanocne,  z których  dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację p. Danuty Kula. Zachęcamy gorąco do wsparcia tej akcji.

3. Jutro, 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła, dzień odpustu w naszej parafii. O godz. 7.00 Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin.

4. Przy stoliku z prasą możemy nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Diecezji, z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.  Koszt 5 zł.

5. W przyszłą niedzielę, 25 marca Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Wszystkie dzieci zapraszamy z palmami na godz. 11.00 przed grotę Matki Bożej. Tam odbędzie się poświęcenie i procesja z palmami do kościoła. Jest to również XXXIII Światowy Dzień Młodzieży.   W związku ze zmianą czasu z zimowego na letni Msze św. wieczorowe od przyszłej niedzieli włącznie będą odprawiane o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na ul. 29 Marca z racji 75 rocznicy Pacyfikacji Pardysówki.

7. W przyszłą niedzielę w Lubaczowie w Konkatedrze uroczyste zakończenie Roku Jubileuszu 25 – lecia powstania Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Spotkanie młodzieży z całej diecezji.

8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w środę o godz. 16.30, dla starszych w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedziele po sumie.

9. W zakrystii przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świę ami wielkanocnymi. Termin odwiedzin podamy w przyszłą niedzielę.

10. Mieszkańcom  ul. Leśnej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było  5 osób. Następne sprzątanie w wielki wtorek, 27 marca.

11. Caritas Parafii organizuje pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik 08 kwietnia br. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapisy w zakrystii. Koszt 80 zł. Wyjazd o godz. 4 rano z placu przykościelnego.

12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR z Długiego Kąta -Osada, KŻR z Borowiny, KŻR z Siedlisk, KŻR z ul. Górniczej i Bat. Chłopskich, Galilea, „Bóg zapłać”.

13. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

14. ARION Szpitale zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie: „Profilaktyka raka jelita grubego Arion Szpitale sp. z o.o.” Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

15. Zmarł ś.p. + Jerzy Kozirak z ul. Kamiennej. Pogrzeb jutro, 19 marca o godz. 14.00 w kościele. Wieczne odpoczywanie…

Z A P O W I E D Z I
- Maciej Krajewski, kaw. z Józefowa, par. tutejszej i Marlena Batorska, panna z Radecznicy, par. św. Antoniego – zapowiedź I.

______________