Niedziela Męki Pańskiej – 25.03.2018r.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 25.03.2018r.

1.    Dziś we Mszach św. obchodzi się pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej nosi też nazwę Niedzieli Palmowej.

2.    Obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm.

3.    Dzisiaj o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na ul. 29 Marca z racji 75 rocznicy Pacyfikacji Pardysówki. Dzisiaj w Lubaczowie w Konkatedrze uroczyste zakończenie Roku Jubileuszu 25 – lecia powstania Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Spotkanie młodzieży z całej diecezji.

4.    W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, z racji Niedzieli Palmowej, zostaje przeniesiona na najbliższy możliwy dzień, tj. 09 kwietnia.

5.    Caritas naszej parafii  na placu przykościelnym rozprowadza stroiki, palmy oraz chlebki dobroci.

6.    Caritas Parafii organizuje również wyjazd do Sanktuarium w Łagiewnikach na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, tj. 08 kwietnia. Wyjazd w dniu 08 kwietnia o godz. 04.00 z placu przykościelnego. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 80 zł.

7.    W zakrystii przyjmujemy  zapisy chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek -  30 marca od godz. 8.30.

8.    Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których możemy złożyć ofiarę  na jałmużnę postną.

9.     Dziękujemy Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, KŻR św. Gerarda i KŻR z Legionu Maryi za zakupione i ofiarowane płótno do ciemnicy.

10.    Mieszkańców ul. Leśnej prosimy o   pomoc w sprzątaniu kościoła w tym tygodniu, we wtorek, 27 marca.

11.    Tydzień, który dzisiaj rozpoczynamy nazywa się Wielkim Tygodniem dla podkreślenia wielkich wydarzeń z życia Pana Jezusa – Jego Męki, Śmierci i  Zmartwychwstania.

12.    Wielka Środa – o godz. 18.00 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa ulicami miasta Józefowa. Na drogę krzyżową prosimy przynieść ze sobą lampiony.

13.   WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Tego dnia w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 Ks. Bp Ordynariusz Marian Rojek     z Kapłanami odprawi Mszę św. Krzyżma i poświęci  oleje używane potem przez cały rok do udzielania chrztu, bierzmowania i sakramentu chorych.  W naszym kościele początek liturgii o godz. 18.00. Komunia Święta udzielana będzie pod postaciami chleba i wina. Adoracja Najświętszego Sakramentu  w ciemnicy do godz. 22.00.

14.    WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nie odprawia się Mszy św. O godz. 17.30 – rozpocznie się Nowenna do Bożego Miłosierdzia /ta nowenna odprawiana będzie przez wolontariuszy Caritas  w dni powszednie pół godz. przed nabożeństwem wieczornym, a w niedziele i dni świąteczne pół godz. przed sumą/, o godz. 18.00 Droga Krzyżowa a następnie Liturgia na cześć  Męki Pańskiej. Zbiórka ofiar przy adoracji krzyża na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Adoracja Grobu Bożego do godz. 24.00.

WIELKA SOBOTA:

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wg następującego porządku:

•    Józefów – kościół parafialny – od godz. 8.00 do godz. 13.00 o każdej pełnej godzinie
•    Miejscowości w Parafii:
•     Senderki -                      godz. 9.00
•    Potok    -                        godz. 9.15
•    Górniki Stare -                godz. 9.30
•    Szopowe -                      godz. 9.45
•    Górniki Nowe -               godz. 10.00
•    Stanisławów Kościół -     godz. 10.10
•    Stanisławów Skrzyż -      godz. 10.20
•    Długi Kąt Wieś -             godz. 10.30
•    Długi Kąt Osada -          godz. 10.45
•    Długi Kąt "GAWRA"         godz.10. 55
•    Samsonówka -               godz. 11.00
•    Hamernia -                    godz. 11.15
•    Siedliska -                     godz. 11.30
•    Majdan Nepryskim -      godz. 11.45
•    ul. 29 Marca -               godz. 12.15

Początek liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie przez całą noc do rana.

15.   NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30. W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma mszy św. wieczorowej.

16.    Panów strażaków prosimy o wartę honorową przy Grobie Bożym w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę oraz podczas Rezurekcji. Prosimy też panie w strojach ludowych na procesję rezurekcyjną.

17.    Przypominamy o przygotowaniu do procesji rezurekcyjnej chorągwi i feretronów poprzez oczyszczenie, uprasowanie szarf czy naprawę i ich przyozdobienie. Prosimy radnych z poszczególnych miejscowości i grupy modlitewne o zainteresowanie się tą sprawą.

18.    Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I
- Maciej Krajewski, kaw. z Józefowa, par. tutejszej i Marlena Batorska, panna z Radecznicy, par. św. Antoniego – zapowiedź II.

-godzina 1230