Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 01.04.2018r.

1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Procesją rezurekcyjną oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami i uczniami Zmartwychwstałego.

2. Dzisiaj odprawiane będą jeszcze  Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma mszy św. wieczorowej. Z racji 1.niedzieli miesiąca, dzisiaj,  po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą za zmarłych w miesiącu marcu.

3. W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Podziękowania:
-  ks.  Marcinowi ,   ks. Tomaszowi za pomoc w przygotowaniach do godnego przeżycia Świąt
- Liturgicznej Służbie Ołtarza
- panom: kościelnemu i organiście
- Legionowi Maryi, Rycerstwu Niepokalanej, Apostolstwu Dobrej Śmierci,
Wolontariuszom Caritas Parafii.
-  Krucjacie Wyzwolenia Człowieka za pomoc przy dekoracji Grobu Bożego
- strażakom za wartę przy Bożym Grobie i porządek podczas nabożeństw. Msza św.
w intencji Ojczyzny i strażaków zostanie odprawiona 3 maja br. o godz. 9.30.
- paniom w strojach ludowych i innym za czynny udział w procesji,
-  ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu

4. Życzenia  świąteczne skierowali do parafian:
- Księża Biskupi:  / odczytać /
- Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie / odczytać /
- Ponadto napłynęły życzenia od: Posłów, senatorów, władz samorządowych,
Instytucji, Szkół, Placówek Oświatowych, MOK w Józefowie, Stowarzyszeń, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Nasze Zdrowie w Józefowie, księży rodaków i  księży pracujących w naszej parafii, braci i sióstr  zakonnych oraz parafian, dziękujemy też za życzenia SMS-owe i e-mail-owe.

5. Jutro drugi dzień Świąt. Zadbajmy o nasz udział we Mszy świętej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Taca na KUL Jana Pawła II. Jutro w naszym kościele będziemy gościli zespół „Zbrucz” z Tarnopola, który uświetni liturgię na wszystkich Mszach świętych.

6. W przyszłą niedzielę, 08 kwietnia, II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.  Święto patronalne „Caritas”. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Caritas”. W godz. popołudniowych od godz. 13.30 do godz. 18.00 adoracja eucharystyczna w intencji wszystkich wydarzeń w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Odpust w Majdanie Sopockim.

7. Nowenna do Bożego Miłosierdzia odprawiana będzie dzisiaj i jutro o godz. 12.00, a w tygodniu do soboty włącznie o godz. 17.30.

8.    Ofiary na k-ół: P. Janina i Tadeusz Pasierbiewicz z ul. Kamiennej , bezim. z ul. Słonecznej "Bóg zapłać".

9. Mieszkańcom ul. Leśnej dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 10 osób.  O taką pomoc prosimy w najbliższą sobotę, 07 kwietnia.

10. W tym tygodniu 1.piątek i 1.sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00. Od godz. 20.00 – modlitwa uwielbienia. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Wielkanocnej.

11. Caritas naszej Parafii wyraża serdeczne podziękowanie naszym Parafianom za czynny udział i wspieranie naszych akcji charytatywnych. Szczególne słowa wdzięczności przekazujemy Państwu Bożenie i Zbigniewowi Dzidom za podarowanie „chlebków dobroci”,  P. Beacie Zaśko -  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie za przekazanie prac konkursowych, które zostały sprzedane na naszym kiermaszu. Uczniom i nauczycielom oraz wolontariuszom dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w wielkanocną akcję. Wyjazd na Pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik odbędzie się w najbliższą niedzielę, 08 kwietnia o godz. 04.00 z placu przykościelnego. Zapisy  w zakrystii, koszt 80 zł.

12. Zachęcamy do lektury świątecznego numeru Tygodnika Katolickiego "Niedziela". Cena gazety 5 zł.

13. W tych dniach składamy sobie życzenia. Pragniemy i my kapłani życzyć naszym parafianom, a także przybyłym na święta do naszych rodzin gościom oraz naszym wiernym przebywającym poza parafią czy poza granicami ojczyzny, życzenia błogosławionych, radosnych i zdrowych świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Pan udziela Wam wszelkich łask, a nade wszystko niech Was obdarzy pokojem, niech będzie Waszą codzienną radością, niech prowadzi Was w wierze, nadziei i miłości do zmartwychwstania.

14. Zmarł ś.p. Henryk Zawiślak z ul. Nowej. Pogrzeb w środę, 04 kwietnia o godz. 14.00 – w kościele. Wieczny odpoczynek….

-godzina 1230