II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 08.04.2018r.

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 08.04.2018r.1.Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Caritas”. Zachowując tradycję od wielu lat w dzisiejszą niedzielę adoracja Najśw. Sakr. będzie trwała od godz. 13.30 do godz. 18.00 w intencji wszystkich wydarzeń w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. O godz. 15.00 wolontariusze Caritas Parafii odprawią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym spotkanie członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka obędzie się w Sanktuarium w Krasnobrodzie. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Odpust w Majdanie Sopockim.


2.Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Krakowa-Łagiewnik udała się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii.


3.Członkowie pomocniczy Legionu Maryi zamiast w zebraniu,  uczestniczyć będą dzisiaj w adoracji Najśw. Sakramentu,  podczas której odmówione zostaną modlitwy legionowe.


4.Jutro, 09 kwietnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Wielkiego Tygodnia. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. można będzie przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Warunki: odmówienie jednej tajemnicy różańca św. w intencji dziecka poczętego, modlitwa i dobrowolne zobowiązanie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej.


5.Mieszkańcom ul. Leśnej  dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.    Było 7 osób. Następne sprzątanie za dwa tygodnie.


6.Ofiary na k-ół: bezim. z Niemiec,  bezim. z Lublina, bezim. ze Słubic, "Bóg zapłać".


7.Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”. W aktualnym numerze m.in. Miłosierdzie Boże – ratunek dla człowieka, Świadectwo o Bożym Miłosierdziu, czy Kult Matki  Bożej w czasie Powstania Styczniowego.


8.Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 13,14,15 kwietnia w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Szczegóły na plakacie, u ks. Tomasza i członków Wspólnoty Galilea.


9.Zmarł ś.p. +Jan Ostasz z ul. 29 Marca. Pogrzeb jutro, 09 kwietnia o godz. 14.00 bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie…


10.Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony