III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018r.

III Niedziela Wielkanocna  – 15.04.2018r.

1.     W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce po raz 10 rozpoczyna obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego". W te błogosławione dni wszyscy mamy możliwość wyrażenia naszej wdzięczności Ojcu Niebieskiemu za Słowo Boże, które jest źródłem naszej wiary.  Z tej racji                    w Tygodniu Biblijnym od dnia jutrzejszego  przed każdą wieczorową Mszą św. o godz. 17.45 będzie czytanie biblijne. Dzisiaj  także we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeżywamy II Narodowe  Czytanie Pisma św.  Tak swoim hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte”, jak i wybranymi do wspólnotowej lektury z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian nawiązuje ono do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

2.    W czwartek, 19 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

3.    W przyszłą niedzielę, 22 kwietnia Niedziela Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele.

4.    Mieszkańców ul. Przemysłowej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę.

5.    Ofiara na kościół -  bezim. z Lublina, "Bóg zapłać".

6.    Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”. W aktualnym numerze: „Rodzina. Raz i na zawsze”, „Obietnica życia”, czy „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”.

7.    W ubiegłym tygodniu nasza parafia otrzymała pozwolenie z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie Delegatura w Zamościu na prace remontowo-konserwatorkie detali architektonicznych elewacji zewnętrznych kościoła parafialnego. W związku z tym prace te w niedługim czasie zostaną rozpoczęte.

8.    Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Damian Wołoszyn, kaw. z Hamerni, par. tutejszej i Sylwia Agnieszka Karpińska, panna z Lipin Dolnych, par. Lipiny – zapowiedź I.

-godzina 1230