V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018r.

V Niedziela Wielkanocna  – 29.04.2018r.1. Dzisiaj Brytyjscy katolicy będą modlić się wzorem Polaków: „Różaniec do Granic” na wybrzeżach Anglii, Szkocji i Walii za „wiarę, życie i pokój na Wyspach”. Modlitwa będzie pod nazwą „Różaniec Na Wybrzeżu”. Wesprzyjmy ich dzisiaj naszymi modlitwami.


2. Jutro, 30 kwietnia dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.


3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj. Codziennie po Mszy św. wieczorowej będzie odprawiane nabożeństwo majowe. Prosimy o zachowanie zwyczaju odprawiania nabożeństw majowych we wszystkich miejscowościach.


4. We czwartek, 03 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i strażaków. Następnie przemarsz delegacji i złożenie wieńców przed pomnikiem „Ku czci Bohaterów walk 1863, 1939-1944”, a następnie w sali kameralnej MOK w Józefowie akademia okolicznościowa.


5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do 1.komunii św. odbędzie się w sobotę, 05 maja o godz. 10.00.


6. W tym tygodniu 1.piątek i  1.sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 21.00.


7. W sobotę, 05 maja w Katedrze o godz. 10.00 święcenia diakonatu.


8. W przyszłą niedzielę, 06 maja odpust w Stanisławowie ku czci św. Stanisława BM. Suma odpustowa w Stanisławowie o godz. 12.30.   Z tej racji nie będzie Mszy św. o tej godzinie w kościele w Józefowie. W tym dniu homilie będzie głosił ks. Paweł Słonopas. Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie odpustowej w Stanisławowie modlitwa za zmarłych w miesiącu kwietniu połączona z procesją odpustową.


9. Ofiary na kościół:  bezim. z Długiego Kąta Osady,   "Bóg zapłać".


10. Mieszkańców ul. Kościuszki prosimy o  pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę o godz. 11.30.


11. Zmarli: ś.p. +Marian Margol z Długiego Kąta Wsi. Pogrzeb jutro, 30 kwietnia o godz. 13.00 w kościele. Ś.p. +Zofia Pudełko z ul. Popławskiego. Pogrzeb we wtorek, 01 maja o godz. 13.00 wyprowadzenie z domu. Wieczne odpoczywanie…


12. Modlitwa.  
Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E


- Jacek Myszka, kaw. z Józefowa, par. tutejszej i Karolina Piskozub, panna z Rybnika, par. św. Antoniego z Padwy – zapowiedź II.
- Bartłomiej Paweł Słupski, kaw. z Józefowa, par. tutejszej i Marta Godzisz, panna z Żurawnicy, par. Zwierzyniec, oboje zam. w Den Haag, Holandia – zapowiedź II.
- Wojciech Podgórski, kaw. z Jarosławia, par. MB Bolesnej i Marta Żmuda, panna z Szopowego , par. tut.- zapowiedź II.
- Maciej Bukowski, kaw. z Jackowa, par. św. Wita w Mełgwi i Agnieszka Kusiak, panna ze Stanisławowa, par. tutejszej – zapowiedź I.
- Marcin Gontarz, kaw. ze Stanisławowa, par. tutejszej i Aneta Wenek, panna z Osuch, par. Wniebowzięcia NMP w Łukowej -  zapowiedź I.
- Wojciech Herda, kaw. z Górecka Starego, par. św. Stanisława w Górecku Kościelnym i Aneta Muca, panna z Józefowa, par. tutejszej – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony