VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018r.

VI Niedziela Wielkanocna  – 06.05.2018r.

1.    Dzisiaj odpust w Stanisławowie ku czci św. Stanisława BM. Suma odpustowa w Stanisławowie o godz. 12.30.   Z tej racji nie będzie Mszy św. o tej godzinie w kościele w Józefowie. Dziś gościmy ks. Paweła Słonopasa, który przez cały dzień głosi homilie.  Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie odpustowej w Stanisławowie modlitwa za zmarłych w miesiącu kwietniu połączona z procesją odpustową. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.

2.    W poniedziałek, wtorek i w środę  przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. Dni Krzyżowe. W związku z tym od jutra poświęcenie pól dla mieszkańców Józefowa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców Józefowa z poszczególnych ulic, a po Mszy św.  procesja wokół kościoła z modlitwą o urodzaje i uświęcenie pracy ludzkiej.  Na poświęcenie pól zapraszamy mieszkańców:
- w poniedziałek z: ul. Kościuszki, Romanowskiego, Cichej, Rynku, Słonecznej, Armii Krajowej  i Źródlanej
- we wtorek z:  ul. Leśnej, Targowej, Zielonej, Przemysłowej, Usługowej, Popławskiego
- w środę z: ul. Nowej, Górniczej, Batalionów Chłopskich, Sosnowej, Kamiennej,
Pogodnej, Ogrodowej  i Biłgorajskiej

3.    We wtorek, 08 maja uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Odpust w par. Górecko Kościelne.

4.    W czwartek, 10 maja o godz. 16.00 i w sobotę, 12 maja spotkanie dzieci przygotowujących się do 1. Komunii św.

5.    W piątek, 11 maja rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.    W sobotę, 12 maja odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia do Sanktuarium w Krasnobrodzie.

7.    W przyszłą niedzielę, 13 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca na WSD. O godz. 16.00 poświęcenie pól w  następujących miejscowościach: Borowina, Szopowe i ul. 29 Marca.

8.    Ofiary na kościół – p. Henryk Byra z Warszawy, bezim. z ul. Górniczej, bezim. z ul. Kościuszki  „Bóg zapłać”

9.    Mieszkańcom ul. Kościuszki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. W okresie letnim sprzątanie kościoła co tydzień.

10.    Terenowe Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tarnogrodzie organizuje jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie w Odnowie w Duchu Świętym dnia 19 maja /sobota/br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11.    Za tydzień w niedzielę, Pielgrzymka Rolników do Topólczy z racji wspomnienia św. Izydora.

12.    Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Maciej Bukowski, kaw. z Jackowa, par. św. Wita w Mełgwi i Agnieszka Kusiak, panna ze Stanisławowa, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Marcin Gontarz, kaw. ze Stanisławowa, par. tutejszej i Aneta Wenek, panna z Osuch, par. Wniebowzięcia NMP w Łukowej -  zapowiedź II.
- Wojciech Herda, kaw. z Górecka Starego, par. św. Stanisława w Górecku Kościelnym i Aneta Muca, panna z Józefowa, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Mateusz Ziomek, kaw. z Samsonówki i Ewa Mazur, panna z Józefowa, oboje par. tutejszej -  zapowiedź I.
- Kamil Pałka, kaw. z Siedlisk, par. św. Jacka w Płoskim i Monika Uchman, panna z Długiego Kąta, par. tutejszej -  zapowiedź I.

______________