Wniebowstąpienie Pańskie (VII Niedziela Wielkanocna) – 13.05.2018r.

Wniebowstąpienie Pańskie (VII Niedziela Wielkanocna)  – 13.05.2018r.


1.    Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca na WSD.  Gościmy alumna Marcina Wnuka z Soli. W imieniu ks. rektora i alumnów dziękujemy za złożone ofiary. Po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspierających w sali parafialnej. O godz. 16.00 poświęcenie pól w:  Szopowe, Borowina i ul. 29 Marca.


2.    Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w  Zakopanem zostanie ustanowione Narodowym Sanktuarium Maryjnym. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w aktualnym numerze tygodnika „Niedziela” w art. pt: ”Sanktuarium jest przedsionkiem nieba”. Zachęcamy do lektury.


3.    W środę, 16 maja o godz. 16.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do 1. Komunii św.


4.    W piątek, 18 maja o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci 1. Komunijnych, ich rodziców, chrzestnych i rodzin.


5.    W przyszłą niedzielę, 20 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. - Zielone Świątki.  O godz. 11.00  1. Komunia św. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, a w Stanisławowie Msza św. o godz. 8.00.  O godz. 16.00 poświęcenie pól w następujących miejscowościach: Górniki Nowe, Górniki Stare i Długi Kąt Wieś.


6.    Codziennie po nabożeństwie majowym odprawiana jest Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.


7.    Mieszkańcom ul. Kościuszki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby. W tym tygodniu kościół będzie sprzątany przez rodziców dzieci 1. Komunijnych.


8.    Ofiary na k-ół:- bezim. z ul. Kościuszki, „Bóg zapłać”


9.    Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Mateusz Ziomek, kaw. z Samsonówki i Ewa Mazur, panna z Józefowa, oboje par. tutejszej -  zapowiedź II.
- Kamil Pałka, kaw. z Siedlisk, par. św. Jacka w Płoskim i Monika Uchman, panna z Długiego Kąta, par. tutejszej -  zapowiedź II.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony