IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018r.


IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018r.1.    Dzisiaj przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. O godz. 12.30   uroczystość patriotyczno - religijna z racji 75 rocznicy pacyfikacji Józefowa i okolicznych miejscowości oraz 75 rocznicy Rzeczpospolitej Józefowskiej. Po Mszy św. wieczorowej adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu maju i  procesją eucharystyczną wokół kościoła.   Po Mszy św. o godz. 18.00  spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej.


2.    We czwartek, 07 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy i poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców: I- Józefowa przy Grocie Matki Bożej, pozostałe trzy przy  kapliczkach: II- Majdanu Nepryskiego, III- Samsonówki, IV- Hamerni.


3.    W piątek, 08 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.   W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św.  o godz. 7.00 i 18.00.   Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła.


4.    Dziękujemy za liczny udział wiernych w procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie pięknych ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w procesji: nieśli chorągwie, feretrony: dzieciom, młodzieży, paniom w strojach ludowych i strażakom. Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji.


5.    Mieszkańcom ul. Kościuszki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.  Były 3 osoby.


6.    Ofiary na kościół - bezim. z ul. Leśnej, of. od rodziców dzieci Komunii św. Rocznicowej,  bezim. z Wodzisławia Śląskiego, "Bóg zapłać"


7.    W ubiegłym tygodniu rozpoczęte zostały prace remontowo – restauracyjne elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Prace wykonuje firma Joint Venture z Wożuczyna.


8.    We wtorek, 12 czerwca odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu koncert „Santo subito” do muzyki Piotra Rubika i słów Jacka Cygana z okazji upamiętnienia 19.rocznicy pobytu papieża św. Jana Pawła II w Zamościu. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny.


9.    Zmarli: Śp. +Stanisław Lal z ul. 29 Marca. Pogrzeb dzisiaj o godz. 15.00 bezpośrednio w kościele, pół godz. wcześniej różaniec. Śp. + Barbara Burda ze Stanisławowa. Termin pogrzebu nieustalony. Wieczne odpoczywanie…


10.    Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I      P R Z E D Ś L U B N E


- Karol Jakub Gaj i Natalia Taranowicz, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.
- Łukasz Nowak i Katarzyna Wołoszyn,  oboje par. tutejszej – zapowiedź I.Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony