X Niedziela Zwykła – 10.06.2018r.

X Niedziela Zwykła – 10.06.2018r.1.    We wtorek, 12 czerwca,  19. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu.  W Katedrze Zamojskiej – IV Diecezjalny Dzień osób z niepełnosprawnością. Msza św. o godz. 10.00. O godz. 20.00 koncert „Santo subito” na Rynku Wielkim w Zamościu. W tym dniu wspominamy błogosławionych ks. Zygmunta Pisarskiego i Stanisława Starowieyskiego, męczenników czasu II wojny światowej, związanych z Diecezją Zamojsko – Lubaczowską.


2.    W środę, 13 czerwca Caritas naszej parafii organizuje  wyjazd do Sanktuarium św. Antoniego  w Radecznicy na uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego. Wyjazd  o godz.  7.30 z placu przykościelnego. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii do dnia jutrzejszego.


3.    Mieszkańcom ul. Kościuszki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.


4.    Ofiary na  kościół:  bezim. z ul. Kamiennej, bezim. z ul. Leśnej, „Bóg zapłać”. Składamy serdeczne podziękowania wiernym za złożone ofiary, które przeznaczone są na prace remontowo – restauracyjne elewacji zewnętrznej naszego kościoła.  Prace wykonuje firma Joint venture Jarosława Wojciechowskiego                          z Wożuczyna.


5.    Dzisiaj od godz. 13.30 do 21.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Józefowie odbędzie się Festyn Rodzinny „Grunt to rodzinka”. W programie m.in. gry i zabawy, konkursy dla dzieci, konkurs piosenki dziecięcej, smaczne przekąski. Organizatorzy zapraszają.


6.    W czwartek, 14 czerwca o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników Nadleśnictwa Józefów połączona z poświęceniem i posadzeniem dębów z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Jeden z dębów zostanie posadzony na placu przykościelnym. Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Józefów za ofiarowany dąb i tablicę, jak również właścicielom kamieniołomów za kamień upamiętniający to wydarzenie.


7.    W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. młodzież organizuje kiermasz ciastek. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.


8.    W ubiegłym tygodniu na placu przykościelnym, przy furtce do Przedszkola,  została ustawiona standardowa toaleta PIXI.


9.    W sobotę, 16 czerwca X Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej – Gromada 2018. Szczegóły na plakacie.


10.    W ramach kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei” w przyszłą niedzielę, 17 czerwca, przy kościele w Józefowie odbędzie się kwesta dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. W kweście udział wezmą dzieci z Przedszkola w Józefowie, które po Mszy Świętej o godz. 11.00 wręczać będą ofiarodawcom kwiaty żonkili – międzynarodowy symbol nadziei.  Wszystkim, którzy zechcą wspomóc funkcjonowanie Hospicjum Santa Galla serdecznie dziękujemy.


11.    Parafia p.w. Chrystusa Króla w Biłgoraju i Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej organizują Pielgrzymkę Rowerową Biłgoraj – Jasna Góra w dniach               10 – 14 lipca br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


12.    Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Łukasz Nowak i Katarzyna Wołoszyn,  oboje par. tutejszej – zapowiedź II
- Dariusz Kawiorski z par. św. Józefa w Suchej Beskidzkiej i Aneta Kolaszyńska, par. tutejszej – zapowiedź I.  

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony