XII Niedziela Zwykła – 24.06.2018r.

1.    Dzisiaj Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.

2.    W środę, 27 czerwca wspomnienie MB Nieustającej Pomocy. Odpust w Aleksandrowie.

3.    W piątek, 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Św.

4.    W przyszłą niedzielę, 01 lipca  z racji 1.niedzieli miesiąca po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu czerwcu. Tego dnia przechodzić będzie piesza pielgrzymka z Łukowej i Górecka Kościelnego do Krasnobrodu, do której mogą dołączyć pielgrzymi z naszej parafii. Ok. godz. 10.30 przy naszym kościele planowany jest postój pielgrzymki. Prosimy parafian o przygotowanie poczęstunku /napoje, kanapki/ dla pielgrzymów. Również tego dnia /01.07.2018/ przechodzić będzie przez Hamernię piesza pielgrzymka z Lubaczowa do Krasnobrodu. Ok. godz. 10.30 pątnicy zatrzymają się przy świetlicy w Hamerni. Tę pielgrzymkę będzie prowadzić nasz rodak ks. Roman Karpowicz z par. św. Karola Boromeuszka w Lubaczowie.   Prosimy mieszkańców Hamerni o poczęstunek dla pielgrzymów. W Krasnobrodzie rozpoczynają się uroczystości odpustowe. Program uroczystości wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

5.    Od przyszłej niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia /26 sierpnia/ będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. : godz. 7.00, 9.30, 11.00 – suma i 18.00.      W Stanisławowie o godz. 8.00.

6.    Mieszkańcom ul. Kościuszki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób.  Kolejka przechodzi na mieszkańców ulic przy Rynku.

7.    Ofiary na kościół -  bezim. z ul. Słonecznej, bezim. z ul. Nowej,  bezim. z Hamerni, bezim. z Siedlisk, "Bóg zapłać".

8.    Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tarnogrodzie organizuje jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium w Częstochowie oraz do pobliskiego Gidle dnia 08 lipca 2018r. na 27 rocznicę założenia Radia Maryja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9.    W dniu wczorajszym biskup Zamojsko – Lubaczowski dokonał zmian personalnych w naszej diecezji. Jedna z nich dotyczy naszej parafii /odczytać nominację/. Jednocześnie do pracy w naszej parafii skierował ks. neoprezbitera pochodzącego z par. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie /odczytać nominację/. Pragniemy już dziś wyrazić wdzięczność ks. Marcinowi za 5-letnią pracę w naszej parafii i wszelkie dobro, chociaż jeszcze się nie żegnamy, gdyż do 15 sierpnia ks. Marcin jest wikariuszem naszej parafii.

10.    Rozpoczęły się wakacje. Zechciejmy ten czas dobrze wykorzystać na odnowienie sił fizycznych i duchowych. Niech na naszych wakacyjnych szlakach nie zabraknie świątyń, bo w każdej z nich czeka na nas Chrystus, zwłaszcza w każdą wakacyjną niedzielę. Wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia.

11.    Pogrzeb śp. + Tadeusza Kolasińskiego z Krakowa odbędzie się w naszej parafii  jutro, 25 czerwca o godz. 15.00 bezpośrednio w kościele. Zmarł śp. + Sylwester Michniak z Józefowa. Termin pogrzebu nieustalony. Wieczne odpoczywanie…

12.    Modlitwa.

-godzina 1230