XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018r.

XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018r.1. Dzisiaj rozpoczyna się  19. Tydzień św. Krzysztofa, patrona podróżnych. Po każdej Mszy św.  błogosławieństwo kierowców  i  poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji możemy wziąć udział w Akcji św. Krzysztof -  1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy i złożyć ofiarę na zakup misyjnych środków transportu.


2. Jutro, 23 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki na odpust MB Szkaplerznej do Tomaszowa Lubelskiego.


3. We wtorek, 24 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dobroczyńców, którzy okazali pomoc duchową i finansową p. Danucie Kula.


4. W środę, 25 lipca, w wigilię odpustu ku czci św. Anny, na cmentarzu grzebalnym o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych parafian. Po Mszy św. odbędzie się czuwanie w kościele od godz. 19.30 do 21.00.


5. W czwartek, 26 lipca dzień odpustu ku czci św. Anny, patronki naszej parafii. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.30, 12.00 – suma odpustowa z procesją Eucharystyczną i 18.00. W Stanisławowie o godz. 8.00. Kazania w tych dniach będzie głosił ks. Kan.Kazimierz Kuśmierz z Lublina. Sumę odpustową odprawi ks. Kan. Wojciech Hałys z Jesenwang k. Monachium. Procesja Eucharystyczna jest wyrazem naszej wiary, stąd też prosimy parafian o godne przygotowanie tej procesji. Prosimy panie w strojach ludowych, strażaków w mundurach, dziewczynki do sypania kwiatów, grupy modlitewne oraz innych wiernych. Zechciejmy wziąć obrazy, chorągwie i feretrony do procesji.


6. W dniu odpustu będzie prowadzona loteria fantowa przy naszym kościele zorganizowana przez Koło misyjne ze  Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim we współpracy z Caritas Parafii. Dochód z loterii będzie przeznaczony na pomoc dla biednych dzieci w Afryce.


7. Do 29 lipca, / niedziela/,  przyjmujemy zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę. Podobnie jak w latach ubiegłych prosimy naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg, 02 sierpnia br. /czwartek/  i zgłoszenie w zakrystii  o ilości miejsc noclegowych. Więcej informacji na ten temat podamy w przyszłą niedzielę.


8. Mieszkańcom ul. Armii Krajowej dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 2 osoby.  Kolejka przechodzi na mieszkańców z Borowiny. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła we wtorek, 24 lipca przed odpustem.


9. Ofiary na kościół –  bezim. z ul. Górniczej – 100 zł, "Bóg zapłać".


10. Modlitwa.
Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E


- Patryk Olczak i Aleksandra Zaśko,  oboje z par. tutejszej - zapowiedź II.
- Paweł Dobek i Marta Szopa, oboje par. tutejszej – zapowiedź I.
- Mateusz Bojarski i Joanna Kula, oboje par. tutejszej – zapowiedź I.
- Andrzej Kusiak, par. tutejszej i Magdalena Bednarz z par. NSPJ w Klemensowie – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony