XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2018r.

XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2018r.1.    W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.


2.    We czwartek, 02 sierpnia po raz 36. z naszej diecezji wyruszy do Matki Miłosierdzia na Jasną Górę piesza Pielgrzymka. Jeszcze do dziś można się zapisać w naszej parafii, a od dnia jutrzejszego w sekretariacie pielgrzymki. W tym roku w drodze towarzyszyć będzie hasło: "Prowadź Nas Duchu Święty". W czwartek, 02 sierpnia ok. godz. 18.30 powitamy pielgrzymów z grupy tomaszowskiej w naszym kościele. Następnie pielgrzymi udadzą się na kwatery, po czym o godz. 20.00 przyjdą na Apel Maryjny do kościoła, na który zapraszamy także parafian. W piątek o godz. 7.00 Msza św. dla pielgrzymów, a następnie odprowadzimy ich do granic miasta. Zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Zechciejmy otworzyć nasze serca, ale też i nasze domy dla pątników. W tym roku w grupie tomaszowskiej będą uczestniczyć pielgrzymi z Bełza na Ukrainie, skąd pochodzi obraz Matki Bożej Częstochowskiej, w liczbie ok. 30 osób. W zakrystii prosimy zgłosić gotowość przyjęcia, podać adres i ilość osób. Jest to dla kwatermistrzów wielką pomocą w rozlokowaniu pątników.


3.    W tym tygodniu 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00.


4.    W przyszłą niedzielę, 05 sierpnia 1. niedziela miesiąca.  Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu.


5.     Wyrażamy podziękowanie za udział w procesji Eucharystycznej podczas odpustu ku czci św. Anny. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, paniom w strojach ludowych, strażakom w mundurach, liturgicznej służbie ołtarza, wiernym z naszej parafii i przybyłym gościom.  Dziękujemy p. Romanowi Gajowi za oczyszczenie chodnika procesyjnego i asfaltu przed kościołem.


6.    Mieszkańcom Borowiny dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6   osób.


7.    Ofiary  na kościół – bezim. z ul. Romanowskiego, "Bóg zapłać".


8.    Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na V Pieszą Pielgrzymkę Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu w sobotę, 18 sierpnia. Rozpoczęcie o godz. 7.00, zakończenie ok. godz. 20.00. Powrót autokarami do Zamościa.


9.    W przyszłą niedzielę, 05 sierpnia w Górecku Kościelnym – Dąbrowie odbędzie się XXIII Festiwal Maryjny.  Organizatorzy zapraszają.


10.    Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E

- Paweł Dobek i Marta Szopa, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.
- Mateusz Bojarski i Joanna Kula, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.
- Andrzej Kusiak, par. tutejszej i Magdalena Bednarz z par. NSPJ w Klemensowie – zapowiedź II.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony