XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018r.

XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018r.1.    Dzisiaj 1. niedziela miesiąca. po  sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu.


2.    Dzisiaj w Górecku Kościelnym-Dąbrowa XXIII Festiwal Maryjny. Organizatorzy zapraszają.


3.    Jutro, 06 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00.  Odpust w parafii Tereszpol.


4.    W czwartek, 09 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.


5.    Mieszkańcom Borowiny dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby.


6.    Składamy serdeczne podziękowanie parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów  na nocleg z Pieszej Pielgrzymki z Zamościa na Jasną Górę, a mieszkańcom Długiego Kąta za poczęstunek na trasie.


7.    Trwają prace remontowo – restauracyjne zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Wykonuje je firma Joint Venture p. Jarosława Wojciechowskiego z Wożuczyna. Przy tej okazji odnawiamy okna i dokonujemy wymiany wszystkich szyb na nowe. Odświeżamy również metalowe ramy witraży. Dziękujemy za ofiary składane na odnowienie naszego kościoła. W ubiegłym tygodniu zostały złożone następujące ofiary: - bezim. z ul. Leśnej,  bezim. z ul. Kościuszki, bezim.  z ul. Kościuszki, bezim. z Samsonówki, bezim. z Górnik,  bezim. z ul. Biłgorajskiej ,  "Bóg zapłać".


8.    Zespół JASPIS we współpracy z Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa przygotował projekt płyty CD „naRodziny?”z pieśniami i piosenkami uwielbienia, wykonanymi przez muzyków ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz czytanym Słowem Bożym. Nabywając płytę, pomagamy w zakupie różańców z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce. Organizatorzy przysłali kilka płyt i bardzo proszą o włączenie się w akcję. Płyty można nabyć po Mszy św. w cenie 20 zł przy stoliku z prasą. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet całego świata.


9.    Módlmy się za pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Zamość-Jasna Góra, za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów.


10.    Dzisiaj o godz. 13.00 bezpośrednio w kościele pogrzeb śp. + Adriana Jakubczaka z Długiego Kąta Osady. Wieczne odpoczywanie…


11.    Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
-godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony