XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018r.

XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018r.1. Dzisiaj  po sumie zebranie Legionu Maryi Członków Wspomagających w sali parafialnej.


2. We wtorek, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.


3. W środę, 15 sierpnia Wniebowzięcie NMP, w tradycji ludowej – święto Matki Boskiej Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św.   dziękczynno - błagalna                w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej i ich Rodzin.


4. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 7.00 wyruszy z Zamościa sprzed Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II do Sanktuarium w Krasnobrodzie V Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych. Szczegóły na plakacie.


5. Mieszkańcom Borowiny dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.  Było 5 osób.


6. Trwają prace remontowo – restauracyjne zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Wykonuje je firma Joint Venture p. Jarosława Wojciechowskiego z Wożuczyna. Przy tej okazji odnawiamy okna i dokonujemy wymiany wszystkich szyb na nowe. Odświeżamy również metalowe ramy witraży. Dziękujemy za składane ofiary na odnowienie naszego kościoła. W ubiegłym tygodniu zostały złożone następujące ofiary: bezim. z ul. Nowej, bezim. z ul. Nowej, bezim. z Samsonówki , bezim. z ul. Biłgorajskiej, bezim. z Szopowego, bezim. z Biłgoraja – , „Bóg zapłać”.


7. W dniach 21-24 sierpnia br. w Zwierzyńcu odbędzie się Exodus Młodych. Szczegóły na plakacie.


8. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią z ks. Marcinem. Pragniemy zatem wyrazić wdzięczność ks. Marcinowi za 5- letnią pracę w naszej parafii. Prowadził m.in. młodzież oazową, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Katolickie Przymierze Mężczyzn Bracia Zmartwychwstania, prowadził nauki przedmałżeńskie, przygotowywał młodzież do bierzmowania, katechizował w Szkołach Podstawowych i w Gimnazjach, był sekretarzem konferencji dekanalnych oraz pełnił posługę duszpasterską w innych dziedzinach pracy kapłańskiej. Za 5 lat pracy duszpasterskiej i wszelkie dobro wyrażamy nasze podziękowanie i życzymy wielu łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej na nowej placówce w parafii Komarów.


9. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony