XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018r.

1. Dzisiaj 1. niedziela miesiąca.  Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu październiku.

2. Przez cały  listopad po Mszy św. wieczorowej jest odmawiany różaniec z odczytywaniem kart wypominkowych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są dodatkowe kartki wypominkowe.

3. W środę, 07 listopada o godz. 17.00 Msza św. w intencji zmarłych członków Rycerstwa Niepokalanej.

4. W piątek, 09 listopada Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest „Matką i Głową” wszystkich kościołów. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.

5.  W sobotę w Stanisławowie o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe.

6. W przyszłą niedzielę, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości-100 lecie Odzyskania Niepodległości. Program uroczystości: o godz. 9.00  uroczystość posadzenia Dębów Wolności w Górecku Kościelnym w zabytkowej alei dębów, godz. 10.00 – rowerowy Rajd Niepodległości trasą pomników i miejsc poświęconych bohaterom walk o niepodległość,  o godz. 12.30 Msza św. w kościele w Józefowie w intencji Ojczyzny i wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w konkursie różańcowym.  Po Mszy św. przemarsz korowodu niepodległościowego ulicami miasta pod pomnik „Ku czci bohaterów walk 1863, 1939-44”, złożenie wieńców,  przemówienia okolicznościowe, wkopanie „Kapsuły Niepodległości”, a następnie część artystyczna. O godz. 18.00 Koncert Niepodległa  w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Józefowie – montaż „Droga do wolności”, kapeli Rzemyki i  Lubelskiej Federacji Bardów na Rynku w Józefowie. W tym dniu tak ważnym dla Polaków nie zapomnijmy wywiesić biało-czerwonej flagi na naszych domach.

7. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

8. Mieszkańcom Hamerni dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Była 1  osoba.

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze książkowe rolników w cenie 26 zł oraz kalendarze ścienne  w cenie 6 zł. Zachęcamy do lektury tygodnika Katolickiego "Niedziela".

10. W ubiegłym tygodniu została przeprowadzona kwesta na naszym cmentarzu grzebalnym na renowację nagrobków zabytkowych. Dziękujemy członkom Rady Duszpastersko – Ekonomicznej naszej parafii, nauczycielom ze Szkół w Józefowie i Majdanie Nepryskim oraz wolontariuszom. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również miejscowej Policji za zabezpieczenie trasy procesji.

11.  Ofiary na kościół –  bezim. z Hamerni,   bezim. z Katowic, bezim. z ul. Górniczej, bezim. z Siedlisk „Bóg zapłać”.

12. W piątek, 09 listopada będzie możliwość wykonania bezpłatnej mammografii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

13. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju informuje, iż prowadzi akcję promującą rodzicielstwo zastępcze, której celem jest pozyskanie kandydatów na zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

14. Zmarła śp. +Czesława Świst z Potoka-Senderek. Pogrzeb 7 listopada /środa/ o godz. 14.00 wyprowadzenie z domu. Wieczne odpoczywanie…

15. Modlitwa

-godzina 1230