III Niedziela Wielkiego Postu –24.03.2019r.

1. Dziś puszka na Katolickie Radio Zamość.

2. Jutro, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. można będzie przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Warunki: odmówienie jednej tajemnicy różańca w intencji dziecka poczętego, modlitwa i dobrowolne zobowiązanie. O godz. 17.00 Msza św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej i ich rodzin.

3. W sobotę, 30 marca o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej  się do sakramentu bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę, 31 marca o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na ul. 29 Marca z racji 76 rocznicy Pacyfikacji Pardysówki.

5. Caritas Parafii informuje, że w  dniach 29, 30 marca /piątek, sobota/ nasi wolontariusze będą zbierać żywność w sklepach w Józefowie i tym samym przyłączą się do ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam”. Prosimy parafian o czynne włączenie się do akcji, gdyż zebrane produkty będą przekazane dla najbardziej potrzebujących.

6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: -Katolickie Przymierze Mężczyzn,  "Bóg zapłać".

7. Ofiary na kościół: bezim. ze Stalowej Woli, „Bóg zapłać”.

8. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których możemy złożyć ofiarę  na jałmużnę postną.

9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w środę godz.16.30, dla starszych w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po sumie.

10. Na stoliku z prasą możemy nabywać paschaliki i baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Diecezji w cenie 5 zł. Dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

11. Mieszkańcom  Długiego Kąta Osady dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła.  Były 4  osoby. Kolejka przechodzi na mieszkańców Samsonówki, których prosimy o pomoc za dwa tygodnie, 06 kwietnia.

12. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.