V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019r.


1. Dzisiaj Caritas Parafii  rozprowadza na placu przykościelnym  palmy i stroiki wielkanocne, z których  dochód  w całości zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Zachęcamy gorąco do wsparcia tej akcji.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie Katolickiego Przymierza Mężczyzn.

3. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Wszystkie dzieci zapraszamy z palmami na godz. 11.00 przed grotę Matki Bożej. Tam odbędzie się poświęcenie i procesja z palmami do kościoła. Jest to również XXXIV Światowy Dzień Młodzieży.  Z tej racji przyjmujemy jeszcze zapisy młodzieży na  „Diecezjalną Niedzielę Palmową” do Tomaszowa Lubelskiego. Koszt 15 zł. W programie: o godz. 13.30 zbiórka przed kościołem w Józefowie, przejazd do Tomaszowa Lubelskiego,  o godz. 14.45 wyjście procesji z kościoła św. Ojca Pio do kościoła NSPJ w Tomaszowie Lubelskim, o godz. 16.00 Eucharystia, o 18.00  w Amfiteatrze koncert Rapera „Anatoma” wraz ze  świadectwem Bartka Krakowiaka z projektu „Z Buta do Medjugorie” oraz  koncert Maleo Reggae Rockers.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w środę o godz. 17.30, dla starszych w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele po sumie.

5. W zakrystii przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami wielkanocnymi. Termin odwiedzin podamy w przyszłą niedzielę.   

6. Mieszkańcom  Samsonówki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 8 osób. Następne sprzątanie w wielką środę, 17 kwietnia.

7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: KŻR z Długiego Kąta Wsi, KŻR z Borowiny, KŻR z Siedlisk,  Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, „Bóg zapłać”.

8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

9. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w piątek, 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 do udziału w drodze krzyżowej, która została przygotowana w oparciu o standardy idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jest to dobrowolna praktyka religijna, indywidualna forma modlitwy. Osoby wybierające się na drogę krzyżową robią to na własną odpowiedzialność  i przyjmują na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Należy przygotować na drogę prowiant, odpowiedni ubiór dostosowany do pogody, wygodne buty, naładowany telefon komórkowy, latarkę, odblaski; poinformować bliskich o planowanym wyjściu, zabezpieczyć sobie możliwość transportu w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi, przygotować sobie rozważania lub pobrać ze strony www.edk.org.pl. Warto przygotować sobie drewniany krzyż. /Krzyże zostaną poświęcone po Mszy św., przed wyruszeniem na drogę krzyżową/. Trasa rozpoczyna się i kończy przy naszym kościele, przebiega głównie przez las i liczy ok. 27 km. Pątnicy zatrzymują się na modlitwę w miejscach wyznaczonych na poszczególne stacje. Należy unikać rozmów i pikników, aby uszanować prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Opisy trasy wyłożone są na stoliku z prasą.

10. Modlitwa.

Z A P O W I E D Z I
- Michał Momot, par. tutejszej i Justyna Zub, par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie – zapowiedź II.
- Zbigniew Radymiak, par. tutejszej i Barbara Agata Osikowska, par. Ducha Świętego w Przeworsku – zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony