Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

 

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

 


1. Dziś we Mszach św. obchodzi się pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej nosi też nazwę Niedzieli Palmowej. Obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. Po sumie zebranie Legionu Maryi członków wspierających w sali parafialnej. Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej. O godz. 13.30 wyjazd młodzieży sprzed naszego kościoła do Tomaszowa Lubelskiego na Diecezjalną Niedzielę Palmową.


2. Caritas naszej parafii  na placu przykościelnym rozprowadza  palmy.


3. Jutro, 15 kwietnia po Mszy św. wieczorowej zbiórka dla ministrantów.


4. Caritas Parafii organizuje  wyjazd do Sanktuarium w Łagiewnikach na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, tj. 28 kwietnia. Wyjazd  o godz. 05.00 z placu przykościelnego. Zapisy w zakrystii do 23 kwietnia oraz wyjazd do Niepokalanowa w dniu 18 maja. Koszt obu pielgrzymek 80 zł.


5. W zakrystii przyjmujemy  zapisy chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek -  19 kwietnia od godz. 8.30.


6. Na bocznych ołtarzach znajdują się puszki, do których możemy złożyć ofiarę  na jałmużnę postną.


7. Ofiary na kół: p. Jan Szymański z Górnik, bezim. z ul. Kościuszki, „Bóg zapłać”


8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – KŻR św. Gerarda, KŻR z Józefowa, „Bóg zapłać”.


9.  Mieszkańców Samsonówki prosimy o   pomoc w sprzątaniu kościoła w tym tygodniu, w środę, 17 kwietnia.
10. Tydzień, który dzisiaj rozpoczynamy nazywa się Wielkim Tygodniem dla podkreślenia wielkich wydarzeń z życia Pana Jezusa – Jego Męki, Śmierci i  Zmartwychwstania.


11. WIELKA ŚRODA – o godz. 18.00 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa ulicami miasta Józefowa. Na drogę krzyżową prosimy przynieść ze sobą lampiony.

12. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Tego dnia w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 Ks. Bp Ordynariusz Marian Rojek z Kapłanami odprawi Mszę św. Krzyżma i poświęci  oleje używane potem przez cały rok do udzielania chrztu, bierzmowania i sakramentu chorych.  W naszym kościele początek liturgii o godz. 18.00. Komunia Święta udzielana będzie pod postaciami chleba i wina. Adoracja Najświętszego Sakramentu  w ciemnicy do godz. 22.00.   

13. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nie odprawia się Mszy św. O godz. 17.30 – rozpocznie się Nowenna do Bożego Miłosierdzia /ta nowenna odprawiana będzie przez wolontariuszy Caritas  w dni powszednie pół godz. przed nabożeństwem wieczornym, a w niedziele i dni świąteczne pół godz. przed sumą/, o godz. 18.00 Droga Krzyżowa a następnie Liturgia na cześć  Męki Pańskiej. Zbiórka ofiar przy adoracji krzyża na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Adoracja Grobu Bożego do godz. 24.00.


14. WIELKA SOBOTA:       

Początek liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie  do godz. 24.00.Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wg następującego porządku:

▪ Józefów – kościół parafialny – od godz. 8.00 do godz. 13.00 o każdej pełnej godzinie
▪ Miejscowości w Parafii:
▪  Senderki -                      godz. 9.00
▪ Potok    -                         godz. 9.15      
▪ Górniki Stare -                godz. 9.30
▪ Szopowe -                      godz. 9.45
▪ Górniki Nowe -               godz. 10.00
▪ Stanisławów Kościół -     godz. 10.10
▪ Stanisławów Skrzyż. -    godz. 10.20
▪ Długi Kąt Wieś -             godz. 10.30
▪ Długi Kąt Osada -          godz. 10.45
▪ Długi Kąt "GAWRA"       godz.10. 55
▪ Samsonówka -              godz. 11.00
▪ Hamernia -                    godz. 11.15
▪ Siedliska -                     godz. 11.30
▪ Majdan Nepryskim -     godz. 11.45
▪ ul. 29 Marca -              godz. 12.15


15. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30. W Stanisławowie o godz. 11.00. Nie ma mszy św. wieczorowej.  
16. Panów strażaków prosimy o wartę honorową przy Grobie Bożym w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę oraz podczas Rezurekcji. Prosimy też panie w strojach ludowych na procesję rezurekcyjną.
17. Przypominamy o przygotowaniu do procesji rezurekcyjnej chorągwi i feretronów poprzez oczyszczenie, uprasowanie szarf czy naprawę i ich przyozdobienie. Prosimy radnych z poszczególnych miejscowości i grupy modlitewne o zainteresowanie się tą sprawą.
18. Modlitwa.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony