II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019r.

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019r.

 

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Caritas”. Zachowując tradycję od wielu lat w dzisiejszą niedzielę adoracja Najśw. Sakr. będzie trwała od godz. 13.30 do godz. 18.00 w intencji wszystkich wydarzeń w diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. O godz. 15.00 wolontariusze Caritas Parafii odprawią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej. Odpust w Majdanie Sopockim.


2. Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Krakowa-Łagiewnik udała się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii.


3. We wtorek, 30 kwietnia dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.


4. We wtorek  godz. 16.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do 1. Komunii św.


5. W środę  rozpoczyna się miesiąc maj. Codziennie po Mszy św. wieczorowej będzie odprawiane nabożeństwo majowe. Prosimy o zachowanie zwyczaju odprawiania nabożeństw majowych we wszystkich miejscowościach.


6. W czwartek, 02 maja o godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin. Po Eucharystii modlitwa uwielbienia i czuwanie w intencji kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich wiernych.


7. W piątek, 03 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 9.00. W tym dniu będziemy gościli w naszej wspólnocie Parafialnej Księdza Biskupa Ordynariusza Mariana Rojka , który dokona wizytacji kanonicznej połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania.  O godz. 9.00 ks. bp odprawi Mszę św. w Stanisławowie, następnie nawiedzi cmentarz parafialny i komunalny, na których pomodli się za zmarłych tam spoczywających, a o godz. 11.00 powitamy Go w naszym kościele w Józefowie. Po powitaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i strażaków oraz młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania i parafian. Po Mszy św. nastąpi przemarsz delegacji i złożenie wieńców przy pomniku na Rynku, a następnie akademia okolicznościowa.


8. W tym tygodniu 1.piątek i 1. sobota miesiąca. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00.


9. W przyszłą niedzielę, 05 maja odpust w Stanisławowie ku czci św. Stanisława BM. Suma odpustowa w Stanisławowie o godz. 12.30. Z tej racji nie będzie Mszy św. o tej godzinie w kościele w Józefowie. W tym dniu homilie będzie głosił ks. Paweł Zawada z Aleksandrowa. Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie odpustowej w Stanisławowie modlitwa za zmarłych w miesiącu kwietniu połączona z procesją odpustową.


10. Mieszkańców Samsonówki prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższy czwartek, 02 maja w godzinach przedpołudniowych.


11. Ofiary na k-ół: bezim. z Samsonówki,  bezim. z Budapesztu, "Bóg zapłać".


12. W sobotę, 04 maja o godz. 10.00 w Katedrze Zamojskiej święcenia diakonatu.


13. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.


14. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E
- Piotr Rogowski, kaw. z par. tutejszej i Edyta Ziętek, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Cmolasie – zapowiedź II.
- Mirosław Nieśpiał, kaw. par. tutejszej i Marta Fol, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Kutnie – zapowiedź I.
- Jarosław Czapla, kaw. z par. tutejszej i Iwona Dworniczak, panna z par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie – zapowiedź I.
- Tomasz Haczykowski, kaw. i Małgorzata Mielniczek, panna oboje z par. tutejszej – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony