III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019r.

III Niedziela Wielkanocna  – 05.05.2019r.1.  Dzisiaj  odpust w Stanisławowie ku czci św. Stanisława BM. Suma odpustowa w Stanisławowie o godz. 12.30. Z tej racji nie będzie Mszy św. o tej godzinie w kościele w Józefowie. Gościmy  ks. Pawła Zawadę z Aleksandrowa, który dziś głosi homilie. Z racji 1. niedzieli miesiąca po sumie odpustowej w Stanisławowie modlitwa za zmarłych w miesiącu kwietniu połączona z procesją odpustową.


2. W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce po raz 11 rozpoczyna obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. W te błogosławione dni wszyscy mamy możliwość wyrażenia naszej wdzięczności Ojcu Niebieskiemu za Słowo Boże, które jest źródłem naszej wiary.  Z tej racji  w Tygodniu Biblijnym od dnia jutrzejszego  przed każdą wieczorową Mszą św.  o godz. 17.45 będzie czytanie biblijne. Dzisiaj  także we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeżywamy III Narodowe  Czytanie Pisma św. Na stoliku z prasą można pobrać karteczki z numerem wersetu ewangelii św. Jana, a w domu odszukać właściwy fragment i go przeczytać.


3. We wtorek, 07 maja o godz. 16.30 odbędzie się  spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.


4. W środę, 08 maja uroczystość św. Stanisława BM, patrona Polski. Odpust w Górecku Kościelnym.


5. W sobotę, 11 maja Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia do Sanktuarium w Krasnobrodzie. Początek spotkania o godz. 10.00.


6. W przyszłą niedzielę, 12 kwietnia Niedziela Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Taca na WSD. Z racji wspomnienia św. Izydora Pielgrzymka Rolników do Topólczy.


7. Mieszkańcom Samsonówki dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Były 3  osoby.


8. Ofiara na kościół -  bezim. z ul. Romanowskiego, "Bóg zapłać".


9. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.


10. Terenowe Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tarnogrodzie organizuje wyjazd do Częstochowy na spotkanie młodzieży dnia 25 maja oraz do Lednicy i Lichenia w dniach  31 maja – 02 czerwca.


11. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Mirosław Nieśpiał, kaw. par. tutejszej i Marta Fol, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Kutnie – zapowiedź II.
- Jarosław Czapla, kaw. z par. tutejszej i Iwona Dworniczak, panna z par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie – zapowiedź II.
- Tomasz Haczykowski, kaw. i Małgorzata Mielniczek, panna oboje z par. tutejszej – zapowiedź II.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony