Niedziela Zesłania Ducha Świętego –09.06.2019r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego  –09.06.2019r.1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. Po sumie zebranie Legionu Maryi – członków wspomagających w sali parafialnej.  O godz. 16.00 poświęcenie pól:  Majdan Nepryski, Siedliska, Hamernia.  Po wieczorowej Mszy św. spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w sali parafialnej. W Zamościu „Marsz dla Życia”. O godz. 10.00 Msza św. w kościele MB Królowej Polski; godz. 11.00 start marszu i finał na Rynku Wielkim w Zamościu.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie Msza św. w kościele i poświęcenie pól o godz. 11.00.  Po południu o godz. 16.00 poświęcenie pól:   Potok – Senderki,/Senderki/,  Samsonówka.

3. W środę, 12 czerwca 20. Rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. W programie: o godz. 10.00 – V Diecezjalny Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Wspólne śpiewanie dla Ojca Świętego na Rynku Wielkim; o godz. 11.00 – Akademia ku czci św. Jana Pawła II w kościele MB Królowej Polski; o godz. 12.00 Msza św. w kościele MB Królowej Polski; o godz. 20.00 Wielki koncert papieski w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra.  W tym dniu wspominamy bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego i Stanisława Starowieyskiego, męczenników czasu II wojny światowej, związanych z Diecezją Zamojsko – Lubaczowską.

4. W czwartek, 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po wieczorowej Mszy św. procesja różańcowa w intencji Kościoła i Ojczyzny.  

5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Przed sumą modlitwy do Matki Bożej Szkaplerznej. Tego dnia młodzież z Ruchu Światło – Życie przeprowadzi kiermasz ciastek, z którego dochód zostanie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne. Odpust w parafii Bondyrz.

6. Dziękujemy mieszkańcom Siedlisk za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 6 osób.

7. Dziękujemy Nadleśnictwu Józefów za ofiarowane brzózki na Zielone Święta.

8. Ofiara na kościół- bezim. z Hamerni, bezim. z Hamerni   „Bóg zapłać”. Dziękujemy neoprezbiterowi ks. Pawłowi Krzaczkowi z Józefowa za ofiarowanie dla parafii trybularzu.

9. W czwartek, 13 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. Wyjazd o godz. 8.00 z placu przykościelnego. Jeszcze dzisiaj można się zapisać.  Koszt 20 zł.

10. Katolickie Przymierze Mężczyzn zaprasza na kurs dla mężczyzn JAKUB, który odbędzie się w dniach 14 – 16 czerwca br. w Chełmie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. W naszej parafii organizowana będzie pielgrzymka do Medugorje w dniach 19-27 sierpnia br. Koszt pielgrzymki to 550 zł i 190 euro. Zapisy u p. Ani. Szczegóły i telefon na tablicy ogłoszeń.

12. W dniach od 10 do 15 czerwca od godz. 9.00 do 15.00 /sobota 9.00-13.00/ Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej będzie prowadzić dystrybucję żywności dla potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020. Aby odebrać żywność potrzebne jest skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, które jest wydawane po spełnieniu określonych wymogów: a/ osoba wcześniej nie mogła korzystać z Podprogramu PO PŻ 2018, b/ spełniać kryteria dochodowe: - 1 402 zł netto w przypadku osoby samotnie gospodarującej; - 1 056 zł netto w przypadku osoby w rodzinie. Dodatkowe informacje pod nr Tel. 737 605 760. Miejsce wydawania żywności: Zamość,ul. Namysłowskiego 2 – magazyn w głębi placu.

13. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii” zwraca się z prośbą o udzielenie poparcia projektowi ustawy dotyczącej tej sprawy. Na stoliku z prasą możemy złożyć swój podpis podając imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL. W zebraniu podpisów pomaga nam Legion Maryi.  

14. W poniedziałek, 17 czerwca /po przyszłej niedzieli/ w Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim odbędzie się uroczystość z okazji 5.rocznicy nadania Szkole im. Jana Pawła II. Na uroczystości przybędzie m.in. ks. bp ordynariusz Marian Rojek. W programie: o godz. 9.00 Msza św. w naszym kościele w Józefowie, o godz. 10.00 przejazd do SP w Majdanie Nepryskim, od 10.30 dalsza część uroczystości na terenie szkoły. Dokładny program podamy w przyszłą niedzielę. W związku z tą uroczystością i bliskim już zakończenie roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w najbliższą sobotę od godz. 17.30, a także w niedzielę.

15. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Paweł Pasek  z par. tutejszej i Magdalena Mitura  z par. Narodzenia NMP w Woli Osowińskiej – zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100

- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony