Niedziela. Najświętszej Trójcy. – 16.06.2019r.

Niedziela. Najświętszej Trójcy. – 16.06.2019r.1.    Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.  Po każdej Mszy św. młodzież oazowa rozprowadza ciasta, z których dochód zostanie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.  Odpust  w parafii Bondyrz.


2.    Jutro w Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim odbędzie się uroczystość z okazji 5.rocznicy nadania Szkole im. Jana Pawła II. Na uroczystości przybędzie m.in. ks. bp ordynariusz Marian Rojek. W programie: o godz. 9.00 Msza św. w naszym kościele w Józefowie, o godz. 10.00 przejazd do SP w Majdanie Nepryskim, od 10.15 dalsza część uroczystości na terenie szkoły: *słodki poczęstunek, *powitanie gości, *program artystyczny w wykonaniu uczniów, *wystąpienia zaproszonych gości, * ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom, *obiad.


3.    We wtorek po Mszy św. wieczorowej próba sypania kwiatków dla dziewczynek, które przystąpiły do I komunii św.


4.    We czwartek, 20 czerwca  przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa -Boże Ciało. Msze Św. o godz.: 7.00, 9.30, 11.00  i 18.00. W Stanisławowie o godz. 8.00.  O godz. 11.00 suma, po sumie  procesja eucharystyczna tradycyjną trasą. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy wzorem roku ubiegłego. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci, młodzież,  panie w strojach ludowych i strażaków.  Dziewczynki  zapraszamy do sypania kwiatów, a chłopców w strojach 1.komunijnych do niesienia różańca. Od tego dnia przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała – procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. wieczorowej. W Zamościu  na Rynku Wielkim o godz. 20.00 Koncert Chwały. Szczegóły na plakacie.


5.    W przyszłą niedzielę, 23 czerwca o godz. 11.00 Msza św. dziękczynno – błagalna na zakończenie roku szkolno – katechetycznego 2018/2019. W ramach kampanii „Pola Nadziei”, w przyszłą niedzielę, przy kościele w Józefowie odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. W kweście wezmą udział dzieci z Przedszkola w Józefowie.


6.    Mieszkańcom Siedlisk dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.  Były 3 osoby.


7.    Ofiary na k-ół:   bezim. z Górnik, bezim. z Samsonówki, serdeczne "Bóg zapłać". Dziękujemy p. Ludwikowi Pyszniakowi z Rodziną,  z Biłgoraja,  za ofiarowany Wizerunek Chrystusa z Całunu Turyńskiego.
8.    Planowany jest wyjazd do Medjugorie w terminie 19 – 27 sierpnia 2019. Informacje na tablicy ogłoszeń. Koszt wyjazdu 550 zł + 190 euro


9.    Starosta biłgorajski informuje, że w Biłgoraju istnieje Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie. Szczegóły na plakacie w gablocie.


10.    Proboszcz Parafii Łukowa i Wójt Gminy Łukowa zapraszają w przyszłą niedzielę, 23 czerwca na uroczystość patriotyczno – religijną 75. Rocznicy Bitwy Partyzanckiej pod Osuchami. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


11.    Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Kamil Szpinda i Katarzyna Radymiak, oboje par. tutejszej – zapowiedź I.
- Damian Gaik z par. Trójcy Św. w Chodlu i Monika Leńczuk z par. tutejszej –  zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1700
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1700

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony