XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019r.

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019r.


1. Dzisiaj w ramach kampanii „Pola Nadziei” przy naszym kościele odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. W kweście wezmą udział dzieci z Przedszkola w Józefowie. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć funkcjonowanie Hospicjum serdecznie dziękujemy.
2. W dniu dzisiejszym Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na godz. 18.00 na przedwakacyjne spotkanie przy ognisku nad zalewem przy Stanicy Wędkarskiej. Zapraszamy do udziału wszystkich sympatyków.
3. Jutro, 24 czerwca  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
4. W czwartek, 27 czerwca wspomnienie MB Nieustającej Pomocy. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy i poświęcenie wianuszków. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców: I – Józefowa – przy Grocie MB, pozostałe trzy przy kapliczkach: II- Majdanu Nepryskiego, III – Samsonówki, IV – Hamerni. Odpust w Aleksandrowie.
5. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła.
6. W sobotę, 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie o godz. 11.00. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Św.  
7. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca  o godz. 18.00 Msza św. w intencji Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i ich rodzin. W Stanisławowie Msza św. o godz. 8.00.
8. Mieszkańcom Siedlisk dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 7 osób.  
9. Ofiara na kościół -  bezim. z  Majdanu Nepryskiego "Bóg zapłać"
10. Dziękujemy wiernym za liczny udział w procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie pięknych ołtarzy i ofiarowane bukiety do kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w procesji: nieśli chorągwie, feretrony, dzieciom, młodzieży, paniom w strojach ludowych i strażakom. Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji.
11. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tarnogrodzie organizuje jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium w Częstochowie oraz do pobliskiego Gidle dnia 14 lipca 2019r. na 28 rocznicę założenia Radia Maryja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
12. Parafia p.w. Chrystusa Króla w Biłgoraju już po raz 8 organizuje Pielgrzymkę Rowerową Biłgoraj – Jasna Góra w dniach 09 -13 lipca br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
13. Rozpoczęły się wakacje. Zechciejmy ten czas dobrze wykorzystać na odnowienie sił fizycznych i duchowych. Niech na naszych wakacyjnych szlakach nie zabraknie świątyń, bo w każdej z nich czeka na nas Chrystus, zwłaszcza w każdą wakacyjną niedzielę. Wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia.  
14. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w związku ze świętokradztwem Najświętszego Sakramentu, wyśmiewaniem się z procesji Eucharystycznej i Mszy św. oraz profanacją obrazu MB Częstochowskiej podczas marszów LGBT, po każdej Mszy św. dzisiaj w całej ojczyźnie będą śpiewane Suplikacje na przeproszenie.
15. Modlitwa.
Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E
- Kamil Szpinda i Katarzyna Radymiak, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.
- Damian Gaik z par. Trójcy Św. w Chodlu i Monika Leńczuk z par. tutejszej –  zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony