XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2019r.

1. Jutro, 01 lipca przechodzić będzie piesza pielgrzymka z Łukowej i Górecka Kościelnego do Krasnobrodu, do której mogą dołączyć pielgrzymi z naszej parafii. Ok. godz. 10.30 przy naszym kościele planowany jest postój pielgrzymki. Prosimy parafian  o przygotowanie poczęstunku /napoje, kanapki/ dla pielgrzymów. Również tego dnia /01.07.2019/ przechodzić będzie przez Hamernię piesza pielgrzymka z Lubaczowa do Krasnobrodu. Ok. godz. 10.30 pątnicy zatrzymają się przy świetlicy w Hamerni. Tę pielgrzymkę będzie prowadzić nasz rodak ks. Roman Karpowicz z par. św. Karola Boromeuszka w Lubaczowie.   Prosimy mieszkańców Hamerni o poczęstunek dla pielgrzymów. W Krasnobrodzie rozpoczynają się uroczystości odpustowe. Program uroczystości wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

2. Od przyszłej niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia /25 sierpnia/ będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. : godz. 7.00, 9.30, 11.00 – suma i 18.00. W Stanisławowie w lipcu i sierpniu o godz. 8.00.

3. Od dzisiaj przyjmujemy zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę. Dzieci młodzież do lat 18 pielgrzymują w towarzystwie osoby pełnoletniej. Zapisu dokonujemy na podstawie dowodu tożsamości lub legitymacji szkolnej. Wzór KARTY BAGAŻOWEJ będzie dostępny na stronie internetowej pod adresem: www.pielgrzymka.info. Wpisowe wynosi 100 zł. Pielgrzymujące rodziny uiszczają opłaty:  pierwsza – 100 zł, kolejna – 70 zł, a każda następna – 40 zł.  Dzieci do lat 5 – gratis. Z myślą o grupie duchowej został przygotowany program radiowy przez KRZ, który będzie się rozpoczynał o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, a ok. godz. 20.00 będzie transmitowany Apel pielgrzymkowy. Można ufundować stypendium pielgrzymkowe w kwocie 100 zł dla osoby, która będzie się modlić w intencjach ofiarodawców z funduszu pielgrzymkowego.

4. W czwartek, 04 lipca przypada 21.rocznica święceń biskupich bpa Mariusza Leszczyńskiego. Pamiętajmy o modlitwie.

5. W sobotę, 06 lipca patronalne święto Apostolstwa Chorych.

6. W tym tygodniu 1.piątek  i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek  o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 21.00.

7. W przyszłą niedzielę  1.niedziela miesiąca. Po sumie o godz. 11.00 adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu czerwcu. Odpust w par. Majdan Sopocki.

8. Mieszkańcom Siedlisk dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców Majdanu Nepryskiego.   Dziękujemy również za przygotowanie ołtarzy na Oktawę Bożego Ciała.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja” organizuje 07 lipca /niedziela/ XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej „SOLI DEO” – Biłgoraj 2019r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ MARMED  w Świdniku  organizuje bezpłatne badanie mammograficzne w Józefowie przy Ośrodku Zdrowia  w środę, 03 lipca w godz. 13.00 – 16.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11. Zmarli: śp. +Maria Bil, pochodząca z Józefowa, ostatnio zamieszkała na Śląsku. Pogrzeb jutro o godz. 9.00 bezpośrednio w kościele.  Ś.p.+Maria Szkałuba z Józefowa. Pogrzeb jutro o godz. 16.00 bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie…

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

- Mateusz Amrosz i Roksana Elżbieta Mazurkiewicz, oboje par. tutejszej– zapowiedź I.
- Marek Lal i Ewelina Nawrocka, oboje par. tutejszej – zapowiedź I.