XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019r.

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019r.1.    W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.


2.    W piątek, 02 sierpnia  1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00.


3.    W piątek po raz 37. z naszej diecezji wyruszy na Jasną Górę piesza Pielgrzymka. Jeszcze do dziś można się zapisać w naszej parafii, a od dnia jutrzejszego w sekretariacie pielgrzymki. W piątek, 02 sierpnia ok. godz. 18.30 powitamy pielgrzymów z grupy tomaszowskiej w naszym kościele. Następnie pielgrzymi udadzą się na kwatery, po czym o godz. 20.00 przyjdą na Apel Maryjny do kościoła, na który zapraszamy także parafian. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. dla pielgrzymów, a następnie odprowadzimy ich do granic miasta. Zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Zechciejmy otworzyć nasze serca, ale też i nasze domy dla pątników. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich,  w grupie tomaszowskiej będą uczestniczyć pielgrzymi z Bełza na Ukrainie, skąd pochodzi obraz Matki Bożej Częstochowskiej, w liczbie ok. 30 osób. W zakrystii prosimy zgłosić gotowość przyjęcia pielgrzymów, podać adres i ilość osób. Jest to dla kwatermistrzów wielką pomocą w rozlokowaniu pątników.


4.    W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia 1. niedziela miesiąca.  Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu.


5.     Wyrażamy podziękowanie za udział w procesji Eucharystycznej podczas odpustu ku czci św. Anny. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, paniom w strojach ludowych,  liturgicznej służbie ołtarza, wiernym z naszej parafii i przybyłym gościom.  Dziękujemy p. Romanowi Gajowi za oczyszczenie chodnika procesyjnego i asfaltu przed kościołem.


6.    Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego  dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła.   Było 5 osób.


7.    Ofiary  na kościół – bezim. z ul. Słonecznej, bezim. z ul. Kościuszki, bezim. ze Stalowej Woli  "Bóg zapłać"


8.    W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia w Górecku Kościelnym – Dąbrowie odbędzie się XXIV Festiwal Maryjny.  Organizatorzy zapraszają.


9.    Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U N E

- Maciej Kruczek z par. św. Mikołaja w Rzeszowie i Katarzyna Bodys, par. tutejszej – zapowiedź II.
- Kamil Kulpa, par. tutejszej i Emilia Chrzanowska z par. św. Jadwigi w Łojach – zapowiedź I.

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019r.

1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

2. W piątek, 02 sierpnia 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie w piątek o godz. 15.30. W sobotę adoracja Eucharystyczna do godz. 21.00.

3. W piątek po raz 37. z naszej diecezji wyruszy na Jasną Górę piesza Pielgrzymka. Jeszcze do dziś można się zapisać w naszej parafii, a od dnia jutrzejszego w sekretariacie pielgrzymki. W piątek, 02 sierpnia ok. godz. 18.30 powitamy pielgrzymów z grupy tomaszowskiej w naszym kościele. Następnie pielgrzymi udadzą się na kwatery, po czym o godz. 20.00 przyjdą na Apel Maryjny do kościoła, na który zapraszamy także parafian. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. dla pielgrzymów, a następnie odprowadzimy ich do granic miasta. Zwracamy się z gorącą prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Zechciejmy otworzyć nasze serca, ale też i nasze domy dla pątników. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w grupie tomaszowskiej będą uczestniczyć pielgrzymi z Bełza na Ukrainie, skąd pochodzi obraz Matki Bożej Częstochowskiej, w liczbie ok. 30 osób. W zakrystii prosimy zgłosić gotowość przyjęcia pielgrzymów, podać adres i ilość osób. Jest to dla kwatermistrzów wielką pomocą w rozlokowaniu pątników.

4. W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia 1. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu lipcu.

5. Wyrażamy podziękowanie za udział w procesji Eucharystycznej podczas odpustu ku czci św. Anny. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty, paniom w strojach ludowych, liturgicznej służbie ołtarza, wiernym z naszej parafii i przybyłym gościom. Dziękujemy p. Romanowi Gajowi za oczyszczenie chodnika procesyjnego i asfaltu przed kościołem.

6. Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.

7. Ofiary na kościół – bezim. z ul. Słonecznej, bezim. z ul. Kościuszki, bezim. ze Stalowej Woli "Bóg zapłać"

8. W przyszłą niedzielę, 04 sierpnia w Górecku Kościelnym – Dąbrowie odbędzie się XXIV Festiwal Maryjny. Organizatorzy zapraszają.

9. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach oraz za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów.

Z A P O W I E D Z I P R Z E D Ś L U N E

- Maciej Kruczek z par. św. Mikołaja w Rzeszowie i Katarzyna Bodys, par. tutejszej – zapowiedź II.

- Kamil Kulpa, par. tutejszej i Emilia Chrzanowska z par. św. Jadwigi w Łojach – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony