XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019r.

XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019r.1. Dzisiaj 1. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu sierpniu. O godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolno – katechetycznego. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na budowę Lokalnego Centrum Wspierająco-Aktywizującego w Tomaszowie Lubelskim.


2. Dzisiaj w Majdanie Kasztelańskim dożynki gminno- parafialne. O godz. 11.00 zbiórka delegacji wieńcowych na placu przed Urzędem Miejskim w Józefowie. Następnie przejazd korowodu dożynkowego do remizy OSP w Majdanie Kasztelańskim, o godz. 12.00 Msza św. w intencji rolników, część obrzędowa dożynek i prezentacje płodów rolnych i zespołów śpiewaczych.


3. Dziś 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. Prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda wyszedł z inicjatywą, aby  o godz. 14.00, gdy wybije dźwięk specjalnego przygotowanego dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”, również w kościołach naszej Ojczyzny rozległ się dźwięk dzwonów. Nasza parafia dołączy się do tej inicjatywy Pana Prezydenta RP.


4. We czwartek, 05 września zbiórka dla ministrantów w sali parafialnej. Przyjmowane też będą zapisy dla nowych, chętnych kandydatów.


5. W piątek, 06 września rozpocznie się Nowenna do M.B. Bolesnej. Będzie ona odmawiana codziennie do 14 września o godz. 17.30. Nowennę poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po zakończeniu Nowenny w niedzielę, 15 września o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu,  a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.


6. W tym tygodniu 1.piątek miesiąca i 1. sobota miesiąca.  Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. W Stanisławowie, w piątek, o godz. 15.30. W sobotę adoracja eucharystyczna do godz. 21.00.


7. W sobotę, 07 września przypada 5. rocznica śmierci ks. Kan Stanisława Gliniaka. Msze św. w jego intencji będą odprawione o godz. 7.00 i 18.00.


8. W przyszłą niedzielę, 08 września  taca na WSD. Jest to również Światowy Dzień Migranta i uchodźcy. Tego dnia będziemy gościli kwartet „Wyszywanka” z Ukrainy, który  swoim występem uświetni Mszę św.


9. Przyjmujemy zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 13 września, w piątek,  o godz. 23.00. Koszt ok. 80 zł.


10. W sobotę. 07 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Członków Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opieki w Zamojskiej Katedrze. O godz. 18.00 Msza św., o 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 19.15 procesja różańcowa wokół katedry, o 20.00 Apel Jasnogórski. Zwracamy się z prośbą do Członków Kół Żywego Różańca o zorganizowanie wyjazdu z naszej parafii na tę Pielgrzymkę.

11. W przyszłą niedzielę w Krasnobrodzie Diecezjalne Święto Plonów. Rozpoczęcie o godz. 10.30 zbiórką delegacji z wieńcami przy Kaplicy Objawień na Wodzie, o godz. 12.00 Msza św. - przewodniczy bp Ordynariusz Marian Rojek. Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej.


12. Ofiary na k-ół: bezim. z ul. 29 Marca, bezim. z Majdanu Nepryskiego, bezim. z ul. Sosnowej, „Bóg zapłać”


13. Mieszkańcom Majdanu Nepryskiego  dziękujemy za pomoc  w sprzątaniu kościoła. Były 4 osoby.

14. W dniach 28.09 – 06.10 br. planowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Koszt 550 zł + 200 euro. Planowana jest również pielgrzymka do Ziemi Świętej w I kwartale 2020r. Koszt to 1880 zł + 600 USD. Informacje u p. Małgorzaty 661 501 985

15. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I       P R Z E D Ś L U B N E

- Piotr Michałuszko, par. tutejszej i Angelika Niemczuk, par. św. Brata Alberta w Zamościu – zapowiedź II.  
- Henryk Pastuszek i Zofia Kozyra, oboje par. tutejszej – zapowiedź II.
- Damian Buczek, par. tutejszej i Adrianna Maria Welenc, par. Miłosierdzia Bożego w  Skępem – zapowiedź I.
- Grzegorz Dominik Mach, par. tutejszej i Anna Trzpil, par. św. Królowej Jadwigi w Lublinie – zapowiedź I.
- Damian Bukała, par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i Edyta Bukała                          z d. Berdzik, par. tutejszej – zapowiedź I.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony