XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019r.

XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019r.1. Dzisiaj taca na WSD. W imieniu ks. rektora i alumnów ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę. Po sumie zebranie Legionu Maryi członków wspomagających w sali parafialnej. Z racji 8 września, kiedy obchodzimy święto Matki Bożej Siewnej na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. W naszej Wspólnocie parafialnej gościmy w dniu dzisiejszym kwartet „Wyszywanka” z Tarnopola na Ukrainie, który  swoim śpiewem uświetnia  każdą Mszę św.


2. Dziś Dożynki Diecezjalne w Krasnobrodzie. Rozpoczęcie o godz. 10.30 zbiórką delegacji z wieńcami przy Kaplicy Objawień na Wodzie. Msza św. o godz. 12.00.


3. W czwartek, 12 września o godz. 16.00 zbiórka ministrantów w sali parafialnej.


4. W piątek, 13 września po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa w intencji Kościoła  i Ojczyzny.


5. W sobotę, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z inicjatywą POLSKA POD KRZYŻEM, zachęcamy, by w tym dniu podjąć wybraną formę wspólnej modlitwy przy Krzyżu Chrystusa. Właściwy będzie każdy rodzaj modlitwy, poprzez który zamanifestujemy swoją miłość do Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Zbawiciela, a także wyrazimy modlitewną łączność z uczestnikami Spotkania Ewangelizacyjnego POLSKA POD KRZYŻEM na terenie Diecezji Włocławskiej na lotnisku Aeroklubu w Kruszynie pod Włocławkiem. Nasza parafia przyłącza się do tej inicjatywy. W sobotę zapraszamy chętnych na godzinę 17.30 i przed krzyżem Misyjnym przy kościele odmówimy cząstkę różańca świętego.


6. W przyszłą niedzielę, 15 września, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji zbiórka do puszek na Katolickie Radio Zamość. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.


7. Ofiary na k-ół: bezim. z ul. Leśnej, bezim. z ul. Targowej, bezim. z ul. Górniczej, bezim. z ul. 29 Marca, Serdeczne „Bóg zapłać”.


8. Mieszkańcom  Majdanu Nepryskiego  dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób.


9. Trwa Nowenna do M.B. Bolesnej. Jest ona odmawiana codziennie do 14 września o godz. 17.30. Nowennę prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po zakończeniu Nowenny w przyszłą niedzielę, 15 września o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu,  a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.


10. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dokładny program podamy w przyszłą niedzielę.


11. Przyjmujemy zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 13 września, w piątek,  o godz. 23.00. Koszt ok. 80 zł. Zapisy do wtorku włącznie.


12. W przyszłą niedzielę przy Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim odbędzie się impreza plenerowa „Wykopki 2019”. Rozpoczęcie Festynu o godz. 14.00. W programie m.in.  występy artystyczne: uczniów Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim,  Kapeli Rzemyki, Zespołu „Abba – show Alebabki” z Zamościa, zespołu  ”Bimber Boys”  z Chełma,  występy Kół Gospodyń Wiejskich, mecz piłki nożnej, zabawa taneczna z zespołem AKADOS oraz atrakcje kulinarne. Zaprasza Społeczny Komitet Organizacji Festynu i MOK w Józefowie.
13. Modlitwa.


Z A P O W I E D Z I      P R Z E D Ś L U B N E


- Damian Buczek, par. tutejszej i Adrianna Maria Welenc, par. Miłosierdzia Bożego w  Skępem – zapowiedź II.
- Grzegorz Dominik Mach, par. tutejszej i Anna Trzpil, par. św. Królowej Jadwigi w Lublinie – zapowiedź II.
- Damian Bukała, par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i Edyta Bukała                          z d. Berdzik, par. tutejszej – zapowiedź II.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony