XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019r.

XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019r.


1. Dzisiaj 1.niedziela miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu wrześniu. Po błogosławieństwie procesja różańcowa wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców: 1. Józefowa, 2. Majdanu Nepryskiego, 3. Samsonówki, 4. ul. Batalionów Chłopskich. Dziś zbiórka ofiar do puszki na Caritas.


2. W przyszłą niedzielę, 13 października XIX Dzień Papieski upamiętniający Pontyfikat św. Jana Pawła II. Zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny "Dzieło Nowego Tysiąclecia" – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II.  Po Mszy św. o godz. 17.00 procesja różańcowa w intencji Kościoła i Ojczyzny.


3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci otrzymają różańce.


4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich państwa radnych.


5. Mieszkańcom ul. 29 Marca  dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5  osób.


6. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2020r: ścienne KRZ z cenie 6 zł i książkowe Rolników w cenie 27 zł.


7. W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace konserwatorskie przy elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Powyższe prace wykonała firma Joint Venture p. Jarosława Wojciechowskiego z Wożuczyna. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, parafianom, a także wielu osobom spoza parafii za składane ofiary. Wyrazy wdzięczności kierujemy ku Władzom Samorządowym naszego miasta za wsparcie finansowe w powyższych pracach. Dziękujemy p. Burmistrzowi Romanowi Dziura, p. Przewodniczącemu Rady Miejskiej Jerzemu Hajdukowi, dziękujemy członkom Rady Miejskiej w Józefowie za przyznaną dotację na remont  naszego kościoła, który wpisany jest do Rejestru Zabytków. W ubiegły piątek trwały również prace przy cięciach pielęgnacyjnych drzew na placu przykościelnym. Zostało także wycięte suche drzewo na cmentarzu grzebalnym za zgodą urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie Delegatura w Zamościu. Rozliczenie z powyższych prac zostanie przedstawione, jak zwykle, na koniec roku w sprawozdaniu administracyjnym.


8. Planowany jest wyjazd do Ziemi Świętej w dniach 21 – 29.01.2020r. Koszt wyjazdu to 1 880 zł + 600 USD. Informacje u p. Małgorzaty – tel. 661 501 985


9. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Tarnogrodzie organizuje dwie pielgrzymki: 1/ do Sanktuariów w Sokółce, Świętej Lipki i Kodnia w dniach 26 – 27 października br. oraz 2/ do Sanktuariów w Świętej Lipce, Gietrzwałdzie i Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja w dniach 06 – 07 grudnia br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.


10. Modlitwa.


Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony