XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019r.

XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019r.1. Kończy się miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. Dzieci, które brały udział w konkursie różańcowym otrzymają nagrody 11 listopada na Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny.

2. W piątek, 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane  o godz. 7.00, 9.30 i  11.00. W Stanisławowie o godz. 8.00. Po Mszy św.   o godz. 11.00 przejście w procesji na cmentarz grzebalny i modlitwy za zmarłych. Wspomnimy tych, którzy  w ostatnim roku odeszli od nas. Nie będzie Mszy św. wieczorowej.O godz. 17.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Tego dnia Radni naszej parafii oraz wolontariusze przeprowadzą kwestę na cmentarzu grzebalnym na renowację zabytkowych nagrobków. Kwestujący pobierać będą identyfikatory oraz puszki ze stoiska Caritas, które ustawione jest przy bramie cmentarza grzebalnego. Kwesta będzie trwała  w godz. od 8.30 do 17.30. Radnych, którzy nie zapisali się jeszcze na kwestę oraz chętnych wolontariuszy zapraszamy do zakrystii celem wybrania sobie godziny kwestowania.  

3. W sobotę, 02 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych wypisanych na tegorocznych kartkach wspominkowych, następnie przejście w procesji na  cmentarz komunalny i modlitwy za zmarłych. O godz. 17.00 Msza św. za zmarłych członków Rycerstwa Niepokalanej, a po nie nabożeństwo wypominkowe.

4. W tym tygodniu 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 11.00. W Stanisławowie w piątek, 01 listopada o godz. 08.00. W związku  z Uroczystością Wszystkich Świętych w 1. Piątek miesiąca, odwiedziny chorych odbędą się w okresie adwentowym o czym poinformujemy w odpowiednim czasie. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i odprawiająca 1.piątki miesiąca proszona jest, aby do spowiedzi przystąpić w dni poprzedzające piątek 1 listopada, np. w środę lub w czwartek lub też 1 listopada i wtedy przystąpić do komunii św. Jednocześnie przypominamy, że Msze św. 1 listopada odprawiane będą o godz. 7.00, 9.30 i 11.00, nie ma Mszy św. wieczorowej.

5. W przyszłą niedzielę, 03 listopada 1. niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Eucharystyczna połączona z modlitwą za zmarłych w miesiącu październiku.  

6. Wolontariusze Caritas Parafii  rozprowadzają znicze i wiązanki nagrobne przy cmentarzu. Pozyskane środki  przeznaczone zostaną na cele charytatywne. Zachęcamy parafian i gości do wsparcia powyższej inicjatywy.

7. Zbliża się miesiąc listopad. Zwracamy się z prośbą o zachowanie czystości na cmentarzach parafialnym i komunalnym. Prosimy o składowanie i segregowanie śmieci na śmietniku do tego przystosowanym. Bardzo gorąco prosimy o wyrzucanie śmieci do odpowiednich stanowisk na śmietniku, a nie w miejsca przypadkowe.

8. Przez cały listopad po Mszy św. wieczorowej będzie odmawiany różaniec z odczytywaniem kart wypominkowych.  Na bocznych ołtarzach wyłożone są dodatkowe kartki wypominkowe. W Stanisławowie wypominki będą odprawiane w soboty listopada o godz. 9.00.

9. Ofiary na k-ół – Władysława Litwin z Długiego Kąta, bezim. z ul. Kościuszki, bezim.z ul. Kościuszki,  „Bóg zapłać”

10. Mieszkańcom ul. 29 Marca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Było 5 osób. Kolejka przechodzi na mieszkańców ul. Batalionów Chłopskich.

11. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2020r. - ścienne Maryjne w cenie 6 zł i książkowe Rolników w cenie 27 zł.

12. Zmarła śp. +Władysława Margol z Majdanu Nepryskiego. Pogrzeb dzisiaj,(27 października) o godz. 14.00 bezpośrednio w kościele. Wieczne odpoczywanie…

13. Modlitwa.

Wyszukiwarka

Liturgia Dnia

Msze święte

Niedziela
- godzina 700
- godzina 930
- godzina 1100
- godzina 1230
- godzina 1800
W Stanisławowie
- godzina 11 00
Dni powszednie :
- godzina 700
- godzina 1800

mt_gallery:1% podatku dla Caritas

Liczba wyświetleń strony